Czwórka w Wielkim Mieście: POZNAŃ

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2010 09:30
1 i 2 października w ramach akcji „Czwórka w Wielkim Mieście” Program 4 Polskiego Radia nadawał z Poznania.
Romek Wójcik i Dominika Sygiet przywitali Słuchaczy już o 6.00 opowieściami o Starym Marychu, legendarnej i kultowej postaci poznaniaka, mówiącego gwarą poznańską. Tematem „Poranka” była także Malta jako ważne miejsce kulturalne i sportowe na mapie Poznania. Nie zabrakło również tematu poznańskich przygotowań do Euro 2012.

Od 9.00 Patryk Kuniszewicz zaprasza słuchaczy „W cztery oczy” na przegląd prasy lokalnej. Przygotował też zagadki związane z Poznaniem.

O godzinie 11.00 do „Stacji Kultura” Kuba Kukla zaprosi m.in. Tytusa Pukackiego – założyciela zespołu Acid Drinkers, który właśnie wydał nową płytę. W programie omówione zostaną także najważniejsze poznańskie wydarzenia kulturalne, m. in.: Maltafestival, Animator, Ethno Port, Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, Festiwal Made In Chicago oraz kampania „Inspired by Poznań – Odetchnij kulturą”. Pod koniec audycji (ok. godz. 12:30) gratka dla fanów Małgorzaty Musierowicz – razem z Czwórką będzie można zwiedzić Poznań Szlakiem Jeżycjady.

TU JESTEŚMY:


Pokaż Czwórka w Polsce na większej mapie

W „Magazynie” (godz. 13.00) jak zwykle wiele ciekawych tematów. Justyna Dżbik przedstawi kilka wyjątkowych miejsc na mapie Poznania, m.in. Stary Browar, skąd będzie nadawać Czwórka, Eskulap – Akademickie Centrum Kultury, klub-galerię Mesal, mobilne centrum kultury niezależnej KontenerART czy kobiecy Babiląd. O filmie „Poznań, I love you”, który robi furorę w Internecie, opowiedzą jego twórcy.

Z "Czwartego wymiaru"  (16.00-19.00) słuchacze dowiedzą się jakie są pomysły na gadżet promujący Poznań. Kuba Marcinowicz opowie też o Międzynarodowym Turnieju Robotyki FLL 2010, a hitem programu będzie model samolotu, którego twórcy zajęli szóste miejsce na światowych zawodach modelarskich Aerodesign. Model będzie można zobaczyć w namiocie "Czwórki". Odwiedzi nas też robot LEMO.

Pod koniec dnia, w audycji „Cztery: Gramy!” od godz. 19.00 do 21.00 Duże Pe i Filip „Rudanacja” Antonowicz przepytają słuchaczy, jak i co pakują na wyjazd, a także od czego zacząć pakowanie na wyprawę.


KONKURS

Przez cały piątek Czwórka bierzcie udzuał w konkursie, w którym do wygrania są zestawy płyt DVD i blu-ray. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi między godz. 18.00 a 19.00 w „Czwartym Wymiarze”.

Do 18:00 czekamy na Wasze odpowiedzi na pytanie: „Co innego mogłoby się stukać na poznańskim rynku, jak nie koziołki?”. Na sms-y czekamy pod numerem 72044 (koszt: 2,00 zł + VAT)

Przeczytaj regulamin


SOBOTA

W sobotę Patryk Kuniszewicz zaprasza na „Hyde Park”, jak zawsze o godz. 10.00. W związku z rozpoczęciem roku akademickiego, dużo miejsca w audycji poświęci na tematykę studencką. W programie m.in. zwiedzanie Poznania szlakiem studenckim, rozmowa z przedstawicielami poznańskich samorządów studenckich oraz przegląd kulturalnych i sportowych miejsc, wydarzeń oraz inicjatyw w mieście. Gościem audycji będzie m.in. zespół Audiofeels, który opowie o swoich przygodach studenckich w Poznaniu, ulubionych miejscach, uczelniach, a także o najbliższych planach.

„Czwórka w Wielkim Mieście” to cykl akcji programowych Programu 4 Polskiego Radia. W piątki między końcem sierpnia a końcem października, Czwórka będzie nadawać 15-godzinny program ze studia plenerowego rozstawionego w jednym z dziewięciu miast Polski: Łodzi (27 sierpnia), Wrocławiu (3 września), Zielonej Górze (10 września), Gdańsku (24 września), Poznaniu (1 października), Katowicach (8 października), Warszawie (15 października), Toruniu (22 października) i Szczecinie (29 października).

Zapraszamy na stronę czworka.polskieradio.pl, gdzie można obejrzeć filmy z wizyt w poszczególnych miastach.

Czytaj także

Czwórka w Łodzi!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 16:00
Ruszamy na podbój wielkich miast! 27 sierpnia byliśmy w Łodzi. Audycje specjalne nadawaliśmy na żywo z Rynku Manufaktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Wielkim Mieście - Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 08:50
3 i 4 września nadawaliśmy z plenerowego studia pod Pręgierzem na wrocławskim Rynku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Wielkim Mieście - Zielona Góra

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2010 13:11
Wino, Czwórka i śpiew :). 10 i 11 września program nadawaliśmy z Zielonej Góry. Podsumowywaliśmy Winobranie 2010.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Wielkim Mieście - GDAŃSK

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2010 20:00
24 i 25 września nadawaliśmy z Gdańska. W ramach akcji „Czwórka w Wielkim Mieście” dziennikarzy Programu 4 Polskiego Radia można było spotkać w studiu plenerowym przy pomniku Neptuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

moje.polskieradio.pl - rekomendacje Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 08:40
Nowe kanały tematyczne dołączyły do oferty radiowej platformy moje.polskieradio.pl. Teraz możecie już słuchać 40 internetowych stacji radiowych. Czwórka szczególnie poleca cztery z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznański Stary Marych

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2010 13:30
Odlany z brązu mężczyzna z rowerem jest jedynym w Polsce pomnikiem… gwary.
rozwiń zwiń