Boleo & Follow The Riddim wygrali Czwórka Reggae Contest w Ostródzie!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2021 18:44
Konkurs Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festiwal został rozstrzygnięty. Spośród trzech zespołów: Myasta, Barwy i Boleo & Follow The Riddim, jury najbardziej zachwyciły dźwięki Boleo & Follow The Riddim -  to oni zostali zwycięzcami. 
Boleo
BoleoFoto: mat.pras.

Dubska1200.jpg
Ostróda Reggae Festiwal. Zespół Dubska trzyma kciuki za uczestników Czwórka Reggae Contest

Do konkursu zgłosiło się 18 zespołów. Na scenie zaprezentowały się trzy wybrane przez jury. Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy Follow the Riddim i ich lider Boleo, następnie zagrały Barwy, na koniec Myasta. 

Każdy występ dostarczył publiczności Ostróda Reggae Festiwal niezapomnianych wrażeń. Nagroda powędrowała w ręce Boleo & Follow the Riddim.

Konkurs od lat jest bardzo ważną częścią ostródzkiego festiwalu i stał się najważniejszą platformą promocji artystów związanych z reggae. Przed laty swoje pierwsze kroki stawiali tam tacy popularni artyści jak Tabu czy Junior Stress. Zwycięzca może liczyć na promocję na antenie radiowej Czwórki, nagrodę finansową oraz występ u w radiowej Czwórce i na ORF 2022. 

Boleo to wokalista i autor tekstów związany z reggae od 2005 roku. Wcześniej śpiewał w grupie Niagara. W 2017 roku postanowił nagrać solowy album. Niejako przy okazji powstała formacja Boleo & Follow The Riddim. W 2019 roku wydali płytę "Follow The Riddim". W grudniu ub. roku pojawił się ich singiel z gościnnym udziałem Damiana Syjonfama. Obecnie są w trakcie nagrań drugiego albumu.

1200x660-photo_01.1 czwórka reggae contest ostróda.jpg
Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Barwy to międzygatunkowe dziecko pandemicznych czasów - wynik bezprzewodowego połączenia, które nawiązali producent i kompozytor Maciej "Matcha" Kwiecień, basista Janusz Rutkowski (m.in. The Bartenders) oraz nawijacz i beat-boxer Filip "Fifo Samaritan" Tarnowski (Positive Reggae Rockers). To również reakcja na potrzebę wolności od ograniczeń myśli i kreacji – czerpania z dowolnych barw czy technik tworzenia muzyki. Niedawno wypuścili swój pierwszy singiel "Freedom Anthem" z udziałem legendy jamajskiego reggae Winstona Reedy i zagrali swój… pierwszy koncert.

POSŁUCHAJ Maken o Ostróda Reggae Festival w "Strefie Dread"

Myasta łączą pozytywne reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa. Przez 5 lat istnienia występowali m.in. na Reggae na Piaskach, Zgrzytowisko, Stacja Cooltura, Ostoya Festival czy CSW Reggae Festival. Niewątpliwie największym sukcesem zespołu jest wydanie w ubiegłym roku debiutanckiego albumu "Na dobrym kursie" nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, pokonując w czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" ponad 300 artystów z całego kraju.

Czytaj także:

mat.pras./pj 

Czytaj także

Wydaj płytę z Będzie Głośno! Zgłoś się do 5. odsłony konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:00
Ruszyła 5. edycja konkursu radiowej Czwórki, skierowanego do utalentowanych muzyków, będąca rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!". Nagrodą jest wydanie debiutanckiego krążka. Warunki udziału w konkursie są dwa: nagrany materiał na płytę oraz brak podpisanego kontraktu z wytwórnią muzyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 19:30
Damian Sikorski prowadził audycję prosto z Amfiteatru w Ostródzie. Gośćmi byli organizatorzy festiwalu i zespoły, które zakwalifikowały się do finału konkursu Czwórka Reggae Contest. Finał konkursu odbędzie się 11 lipca o godz. 16 w Amfiteatrze w Ostródzie (Red Stage). Ostróda Reggae Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń