Czy jesteśmy pewni siebie?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 08:40
Z pewnością siebie kojarzą się: odwaga, spokój, poczucie własnej wartości, samoakceptacja oraz asertywność. A jakie wnioski nasuwają się z badania "Pewność siebie Polaków"?
Kto współcześnie jest dla nas autorytetem?
Kto współcześnie jest dla nas autorytetem?Foto: shutterstock/ Jirsak

Posłuchaj także
młodzi ludzie studenci zabawa akademik przyjaźn shutter 1200 DisobeyArt.jpg
Na czym zależy młodym Polakom?

Tuż po godz. 15.00 porozmawiamy o tym z opowie Jakubem B. Bączkiem. Zajmiemy się także Ukraińskimi studentami w Polsce. W tym roku najwyższe miejsca na elitarne kierunki studiów w Polsce zajęli obywatele Ukrainy, których matury są przeliczane na punkty według takich samych zasad jak polski egzamin dojrzałości. Poszkodowani są wściekli i zapowiadają odwołania w tej sprawie. ​

W audycji także:

  • Brakuje układów scalonych i to nie koniec problemów z cenami sprzętu. W najbliższych miesiącach kryzys związany z niedoborem chipów nie zniknie - twierdzi branżowy serwis The Verge. To oczywiście ciągnący się już od wielu miesięcy efekt pandemii. W czasie lockdownu wiele fabryk spowolniło produkcję, a praca i nauka zdalna dodatkowo wpłynęła na wzrost popytu na sprzęt elektroniczny.
  • Myszojelenie od kilku lat są na ustach Polaków, w końcu najpierw jeden kanczyl jawajski, Arnold, trafił do stołecznego ogrodu zoologicznego, a ostatnio samiczka Linda. Ale jakie właściwie są te malutkie zwierzątka? Jakie mają zwyczaje, czym się żywią i czy są zagrożone w swoim środowisku naturalnym?

***

Na audycję "Czat Czwórki" w poniedziałek (26.07) o godzinie 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia studenci

Czytaj także

Odpoczynek, który jest sztuką. Jak to robić skutecznie?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 20:40
Niektórzy wyjeżdżają w góry, inni nad morze, jeszcze inni zostają domach, czytają książki, składają modele samolotów, imprezują ze znajomymi, albo po prostu odsypiają. Po intensywnych tygodniach sesji i całorocznej nauce online przyszedł czas na odpoczynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wakacje z rodziną albo solo - jak się do nich przygotować, by nie zwariować?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:03
Jak psychicznie przygotować się do wyjazdu, żeby można było powrócić wypoczętym? - Zapytajmy siebie, od czego tak naprawdę chcemy uciec czy odpocząć podczas tych wakacji, i znajdźmy odpowiedni sposób na spędzanie tego czasu - mówił psycholog Stefan Stawicki.  
rozwiń zwiń