Radio publiczne to jest coś najwspanialszego na świecie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 14:52
Tak uważa medioznawca Wiesław Godzic, który w studiu Czwórki podkreślał znaczenie wpływów z abonamentu dla odróżnienia oferty mediów publicznych od stacji komercyjnych.
Audio

- Radio publiczne różni się przede wszystkim tonem głosu, nikt się tam nie spieszy, nie mówi mi głupot, słyszę tylko piękny wyważony głos starszego radiowca, który przy okazji uczy mnie jak akcentować, jak mówić – mówił w Czwórce Wiesław Godzic.

Goszczący w "Stacji kultura" specjalista zauważał, że w obecnym modelu ekonomicznym podtrzymanie wysokiego poziomu mediów publicznych nie jest możliwe bez uzyskiwania odpowiednich wpływów z abonamentu.

- Ludzie mają poczucie, że można nie płacić, ponieważ bardzo trudno się dochodzi, kto powinien uiścić opłatę. Poza tym każdy woli nie płacić niż płacić – mówił Wiesław Godzic. Gość Kuby Kukli i Kasi Dydo wskazywał, że Polska powinna czerpać pod tym względem z zachodnich wzorców.

- Europa jest bardziej skuteczna. Gdy kupujesz nowy telewizor albo gdy meldujesz się do nowego miejsca zamieszkania, pojawia się domniemanie, że używasz programu telewizyjnego i musisz za niego zapłacić, jeśli nie chcesz zostać ukarany.

Więcej na temat płacenia abonamentu w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Abonament RTV: Polska numerem jeden w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 19:08
65 proc. Polaków nie płaci abonamentu, pomimo że należy on do najniższych w Europie - wynika z danych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Polska odbiega od norm europejskich również w innych statystykach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formy płatności, sposoby egzekwowania opłaty abonamentowe w państwach Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 12:12
Materiał backgroundowy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Paweł II zachęca do płacenia abonamentu. Skandal?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 14:47
Włoskie media wyemitowały spot telewizyjny zachęcający do płacenia aboanmentu RTV. Wykorzystano w nim wizerunek polskiego papieża.
rozwiń zwiń