Kulturalny zawrót głowy, czyli co nasz czeka w 2013?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 14:00
Koniec świata nie nastąpił, przynajmniej nie w 2012 roku. Co zatem przed nami i czego możemy spodziewać się po nadchodzących dwunastu miesiącach - sprawdziliśmy to w "Bed and Breakfast".
Audio
  • Beata Kwiatkowska przepytała polskie gwiazdy na okoliczność najciekawszych wydarzeń kulturalnych 2013 roku. Sprawdź, gdzie warto się wybrać

Amerykańscy naukowcy z NASA wieszczą apokalipsę z powodu gigantycznej burzy magnetycznej, która ma nadejść w 2013 roku. Ekonomiści czekają na załamanie na rynkach, wzrost bezrobocia, cen żywności, ropy naftowej i metali szlachetnych. Zaś astronomowie i miłośnicy nocnego nieba wypatrują komety.
Na przekór tym przepowiednią ekipa "Bed and Breakfast" postanowiła sprawdzić co dobrego może zdarzyć się w ciągu następnych dwunastu miesięcy: w kulturze i w muzyce.
Aktor, reżyser i rektor krakowskiej PWST rekomenduje festiwal filmowy w Cannes: - To impreza z tradycjami i w pięknej scenerii Lazurowego Wybrzeża - mówi Jerzy Stuhr. - Obecność filmu na festiwalu dystrybutorzy przeliczaja od razu na ilość widzów. Prawidłowość jest taka, że wystarczy znak malutkiej gałązki palmowej w rogu plakatu, a już frekwencja wzrasta o 30 do 40 tysięcy widzów.
Więcej kulturalnych rekomendacji znajdziecie w nagraniu z  "Bed and Breakfast".

kul

Czytaj także

Spontan czy plan?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 09:00
Co planujemy najczęściej, a co robimy spontanicznie? O tym rozmawiamy w "Bed & Breakfast" naszym gościem była m.in. trenerka od zarządzania czasem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Widz po ciemnej stronie mocy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 11:18
W kinie chętniej identyfikujemy się ze złymi bohaterami, oni też na dłużej pozostają w naszej pamięci. Skąd się bierze dyskretny urok czarnego charakteru?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znajdź swoją wyspę

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 10:00
W niedzielnym "Bed & Breakfast" możesz poszukać jej z nami!
rozwiń zwiń