Czwórka Kątach Rybackich na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:00
Nasi dziennikarze pojawili się w Kątach Rybackich, gdzie przez cały weekend rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie MorskimFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Jest to najważniejsza impreza z zakresu sportowego ratownictwa wodnego, rozgrywana w sezonie letnim. Najlepsi w kraju ratownicy rywalizują w widowiskowych i wymagających konkurencjach z użyciem profesjonalnego sprzętu ratowniczego, będących symulacją rzeczywistych akcji ratunkowych.

ZOBACZ WIĘCEJ "PlenAirowe" audycje Czwórki >>>

W ramach Mistrzostw, podczas dwóch dni rywalizacji w duchu fair play, rozegranych zostanie 10 konkurencji (6 indywidualnych oraz 4 zespołowe), w tym wyścigi na deskach ratowniczych i SUPach, wyścigi łodzi wiosłowych, akcja z pasem ratowniczym oraz konkurencje pływackie i biegowe.

O zasadach profesjonalnej akcji ratowniczej w rozmowie z Czwórką opowiadał jeden z uczestników imprezy. - Konkurencja, która jest przed nami nie jest skomplikowana, ale polega na tym, by sprawdzić nasze umiejętności biegania - tłumaczył rozmówca Patryka Kuniszewicza. - To sprawność, która bardzo się przydaje w ratownictwie.

Posłuchaj
07:53 2020_08_02-11-40-25_CZWÓRKA_CWK.mp3 Relacja Patryka Kuniszewicza - Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim Rescue Heroes (Co was kręci/Czwórka) 

Zwłaszcza, że by zostać profesjonalnym ratownikiem nie wystarczy pasja i determinacja. Trzeba mieć także konkretne umiejętności. - Przez koronawirusa treningi pływaków były utrudnione, ale starałem się wypracować kondycję nawet na lądzie: rower, albo bieganie - mówił Adam Dubiel, zwycięzca jednej z konkurencji. - Ważna jest sprawność w wodzie i poczucie pewności swoich umiejętności. Należy także przede wszystkim ukończyć kurs ratownika i kurs pierwszej pomocy. 

Posłuchaj także:

Materiały promocyjne Materiały promocyjne
Na relacje Patryka Kuniszewicza z tego wyjątkowego wydarzenia zapraszamy 1 i 2 sierpnia. Na żywo nadawaliśmy z Kątów Rybackich w sobotniej audycji "Pasjonauci" (sob., godz. 11.45), i "Muzyczne Biuro Podróży" (sob., godz. 16.45), a także relacje w "Wiadomościach Radiowej Czwórki".
W niedzielę na relacje zapraszaliśmy w programach "Co was kręci" (ndz., godz. 11.15), "Sztuka jedzenia" (ndz., godz. 13.45), a także w "Wiadomościach Radiowej Czwórki" po godz. 13. i 15.
Organizatorami Mistrzostw są: Fundacja Rescuehouse, Gmina Sztutowo, Ratownictwo Wodne Filip Orłowski. Patronat medialny nad zawodami objęła radiowa "Czwórka", która na żywo relacjonować będzie zmagania polskiej czołówki sportowego ratownictwa wodnego.
ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>
***
mat. pras./kd
Czytaj także

Płytka wyobraźnia. Jak cieszyć się urlopem bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 14:37
Statystycznie każdego roku topi się w Polsce około pół tysiąca ludzi. Do tragedii najczęściej dochodzi na terenie niestrzeżonych kąpielisk i po wypiciu alkoholu. Ratownicy apelują - kąpmy się tam, gdzie jest bezpiecznie i róbmy to z rozsądkiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piknik z zachowaniem ostrożności. Z bliskimi i na odludziu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 13:00
Łąka, dzika plaża, obrzeża górskich szlaków - te miejsca wydają się idealne na piknik w czasach koronawirusa. O tym, gdzie znaleźć je w Polsce, opowiadają autorzy bloga Polska po godzinach i Korpopirania.pl
rozwiń zwiń