Jak być fajnym szefem?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 08:11
Nie bez powodu mówi się, że ludzie nie odchodzą ze złej pracy, lecz od złych szefów - rola szefa jest więc niezwykle istotna.
Polskie spółki nie wypadają dobrze, jeśli chodzi o zapewnienie różnorodności płci w radach nadzorczych i zarządach
Polskie spółki nie wypadają dobrze, jeśli chodzi o zapewnienie różnorodności płci w radach nadzorczych i zarządach Foto: LDprod/Shutterstock.com

Fajny szef to fajna praca - również dla samego szefa. Przeglądając oferty pracy duża część z nas zwraca uwagę na warunki zatrudnienia, wymagane kwalifikacje i proponowane zarobki. Gdy już zaczniemy pracę w nowym miejscu okazuje się, że atmosfera tam panująca jest niezwykle ważna. - Benefity są ważne, ale jeszcze ważniejsza jest atmosfera w pracy i dobre relacje z zespołem i z szefem - podkreślała w Czwórce Aleksandra Wesołowska, z praca.pl.

Każdemu pracodawcy zależy na tym, aby pracownik czuł się dobrze w jego firmie. W tym celu wprowadza się rozmaite benefity: różne dodatki dla pracowników, które nie oznaczają już wyłącznie karty na siłownię i innych tego typu bonusów, których jest coraz więcej

Nie mniej ważne, niż wszelkie dodatki  i wysokość wynagrodzenia są też kompetencje i osobiste cechy szefa. W "Dajesz radę" zastanowimy się i podpowiemy jak być dobrym, fajnym szefem. Czy wysokie wymagania stawiane pracownikom to problem i jako szef na pewno nie będziemy lubiani? Czy kumpelskie relacje w zespole, także w relacji szef-pracownik, pomagają czy przeszkadzają? Jakich szefów cenimy? Jakie cechy powinna mieć osoba będąca naszym przełożonym? Czy szef to lider? Czy trzeba mieć predyspozycje do bycia przełożonym? Odpowiedzi na te pytania nie zabraknie w naszej audycji. 

***

Na audycję z cyklu "Dajesz radę" w środę (19.10) o godzinie 14.05 zaprasza Marta Hoppe. 

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca
Czytaj także

Trendy na rynku pracy. O czym powinni wiedzieć studenci?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 14:30
Pandemia zmieniła model funkcjonowania wielu firm. Co to oznacza dla ludzi którzy teraz wybierają kierunki studiów i planują swoją przyszłość?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielka rezygnacja" z pracy - nowy globalny trend?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 17:40
Wielu pracowników na całym świecie rzuca posady. "Wielka rezygnacja" i "wielka rotacja" to terminy, na które coraz częściej możemy się natknąć. Sprawdzamy, co one znaczą i jakie są przyczyny zmian na rynku pracy. 
rozwiń zwiń