Sportowcy na kółkach. "My dobiegamy do mety"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 16:19
- To nie jest tak, że osoba na wózku jest pozbawiona sportowych wyzwań. Nic bardziej mylnego. Jest wiele możliwości, wiele dyscyplin i to wcale nie wymagających specjalistycznego sprzętu - mówi Krzysztof Stern.
Audio
  • Krzysztof Stern o działalności Iron Wheels i dyscyplinach, które są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych (4 bieg/Czwórka)
Krzysztof Stern reprezentuje Team Iron Wheels - inicjatywę stworzoną przez stowarzyszenie Jedna Chwila w celu łamania stereotypów, budowania motywacji oraz zmniejszenia barier społecznych
Krzysztof Stern reprezentuje Team Iron Wheels - inicjatywę stworzoną przez stowarzyszenie Jedna Chwila w celu łamania stereotypów, budowania motywacji oraz zmniejszenia barier społecznychFoto: Czwórka

Krzysztof Stern Kiedy rozmawiamy o startach w maratonach, nigdy nie używamy słowa "pojadę" tylko "pobiegnę". Większości z nas zostało to jeszcze z czasów "sprzed wózka", ale tego się trzymamy

Iron Wheels, czyli team reprezentowany przez Krzysztofa Sterna za główny cel postawił sobie promocję sportu osób niepełnosprawnych i integracji społecznej. - Ostatnio dużą popularnością wśród osób na wózkach cieszy się crossfit. Włączylismy się w propagowanie tej dyscypliny, bo zalezy nam, żeby pokazać, że crossfit jest najlepszą alternatywą dla drogiej rehabilitacji - tlumaczy.

Kto tak naprawdę stawia dziś granice, gdzie kończy się pełnosprawność, a zaczyna niepełnosprawność? Jak wyglądają treningi i dieta? I jakie wyzwanie członkowie Iron Wheels rzucili zawodowym sportowcom? O tym m.in. Piotr Galus rozmawia ze swoim gościem.

Tytuł audycji: 4 Bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Krzysztof Stern (Team Iron Wheels)

Data emisji: 27.11.2016

Godzina emisji: 10.08

kul/mc

Czytaj także

Marta Niewczas: karate to sztuka walki z leniem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 12:50
Mistrzyni tej dyscypliny twierdzi, że nie ma lepszego narzędzia do kształtowania charakteru. - Karate to system wychowawczy. Uczy pokory i szacunku do drugiego człowieka - mówi Marta Niewczas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola von Engel i snowboardy zmienione w matryce

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 11:35
Ola von Engel problem onkologiczny ma już za sobą, jednak nie odwraca się od innych potrzebujących. Łącząc swoje pasje - jazdę na snowboardzie i grafikę - pomaga akcją charytatywną Art and Snowboarding Charity Project.
rozwiń zwiń