Bieg, rower i... kajak, czyli Triathlon Nadwiślański

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 14:27
Triathlon Nadwiślański to impreza promująca aktywny styl życia. Nie jest zarezerwowana wyłącznie dla zaawansowanych sportowców. Tu możesz przyjść z całą rodziną. 
Audio
  • Triathlon Nadwiślański - odkryj najpiękniejsze zakątki Warszawy na rowerze i w kajaku (4. bieg/Czwórka)
We wtorek fala wezbraniowa na Wiśle ma przejść przez Warszawę
We wtorek fala wezbraniowa na Wiśle ma przejść przez WarszawęFoto: Pixabay

Artur Gorzelak 1200 1.jpg
"W judodze na rowerze". O treningu w podróży

Już 13 maja startuje Nadwiślański Triathlon. Standardowo składać się będzie z trzech etapów: biegu, przejazdu rowerowego i ... pływaniu kajakiem. Skąd wziął się pomysł zastąpienia pływania spływem kajakowym? - Wisła jest rzeką. Ma swoje dobre i złe strony. Przez te złe strony postanowiliśmy zrezygnować z konkurencji polegającej na pływaniu wpław - mówił Artur Matuszewski współorganizator imprezy.

- Startujemy po praskiej stronie Wisły. Cały dystans będziemy pokonywać brzegiem warszawskich plaż. Kajakiem popłyniemy w dół rzeki, poniesie nas prąd, dzięki czemu będziemy mogli zregenerować siły po dość wymagającym odcinku rowerowym - opowiadał gość Czwórki. 

Jaki dystans będą mieli do pokonania zawodnicy? Czy Triathlon Nadwiślański to rywalizacja czy raczej dobra zabawa w gronie najbliższych? Kto może wziąć udział w imprezie i czym jest tzw. "bieg golasów"? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Artur Matuszewski (współorganizator imprezy, Beach Bar Aquatica)

Data emisji: 6.05.2018

Godzina emisji: 10.15

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Jabłczyńska - treningi to dla mnie katharsis

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:54
- Sport jest dla mnie rodzajem oczyszczenia. Nie lubię, kiedy wokół mnie jest dużo ludzi, wolę biegać z moim najwierniejszym kompanem, czyli psem - mówiła Joanna Jabłczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harda - bardzo ekstremalny triathlon

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 13:24
- Harda Trhiatlon powstał spontanicznie, towarzyszy mu rodzinna atmosfera - mówi Piotr Szmyt, współorganizator Hardej. - Jego zawodnicy mają bardzo trudne zadanie, solidne wyzwanie - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indoor Triathlon. Zawody jak "prawdziwy" triathlon?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 12:53
Pływanie, jazda na rowerze i bieganie to trzy dyscypliny sportu najchętniej uprawiane przez Polaków. W zimie warto uprawiać triathlon… w budynku. W Czwórce zachęcaliśmy do wzięcia udziału w zawodach Indoor Triathlon, czyli sprinterskim wyścigu triathlonowym pod dachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W judodze na rowerze". O treningu w podróży

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 17:06
Artur Gorzelak to sportowiec amator, który od  od 20 lat trenuje judo. Ukończył 17 maratonów oraz 21 półmartonów, startuje w zawodach judo oraz typu adventure race.
rozwiń zwiń