"W judodze na rowerze". O treningu w podróży

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 17:06
Artur Gorzelak to sportowiec amator, który od  od 20 lat trenuje judo. Ukończył 17 maratonów oraz 21 półmartonów, startuje w zawodach judo oraz typu adventure race.
Audio
  • O sportowej stronie Azji z autorem książki "W judodze na rowerze" (4. bieg/Czwórka)
Artur Gorzelak, dziennikarz Czwórki Piotr Galus
Artur Gorzelak, dziennikarz Czwórki Piotr Galus Foto: Czwórka/Piotr Galus

czwarty bieg 1200.jpg
1000 kilometrów na rolkach po wzrok dla Stasia i Kuby

Gość Czwórki posiada stopień mistrzowski – 1 DAN – czarny pas, jest członkiem Kodokanu – założycielskiej szkoły judo. W 2018 roku przejechał kraj kwitnącej wiśni i Koreę na rowerze. Podczas przejazdu trenował judo w lokalnych klubach. Relację z wyjazdu prowadził na bieżąco na fanpage "W judodze na rowerze". Wydał także książkę w której opowiada o tej niezwykłej przygodzie, Czwórka objęła ją radiowym patronatem. - Miałem pewne problemy z przetransportowaniem roweru z Japonii do Korei. Byłem już zdecydowany wrzucić go do oceanu, lub przypiąć go do któregoś z płotów w porcie - żartował.

Jak to się stało, że zapaśnik judo udał się w rowerową podróż przez Azję? - Byłem ciekawy tego, jakie podejście do judo reprezentują zawodnicy z Azji. Łącznie przejechałem na rowerze niemal 3 tys. km. Za każdym razem, kiedy tylko miałem taką możliwość odwiedzałem lokalne sale treningowe wymieniając się informacjami z zapaśnikami - opowiadał w Czwórce. 

Co pojawiło się najpierw w życiu sportowca: treningi judo, czy rower? Z czym wiążą się współczesne problemy tego sportu w Azji i czym różnią się od tych w Polsce? W jaki sposób judo wpisuje się w tradycje Japonii i Korei? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Artur Gorzelak (zapaśnik judo)

Data emisji: 22.04.2018

Godzina emisji: 10.15

ac

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wissarion. Mesjasz z syberyjskiej tajgi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:30
Człowiek "znikąd", którego słowa porwały setki tysięcy ludzi - w czym tkwi sekret Wissariona?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siłownie całodobowe. Kto ćwiczy w środku nocy?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:31
- To najczęściej ludzie, którzy mają dwuzmianowy system pracy, albo taksówkarze, którzy wpadają na siłownię między kursami. To także obcokrajowcy, których zegar biologiczny jeszcze się nie przestawił na polski czas - mówili Hubert Beżkowski i Kuba Łysiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cross Ant - impreza do biegania i podziwiania

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 10:05
Bieg Cross Ant to zawody w biegu przełajowym, których misją jest przeprowadzanie biegaczy z asfaltu w góry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieszo, na dwóch i czterech kołach. Czy szanujemy się drodze?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 15:00
Użytkowników jednośladów jest coraz więcej - w przeciwieństwie do ścieżek rowerowych. Cykliści korzystają więc z chodników, rozwijając na nich znaczne prędkości i lawirując między pieszymi. Ci ostatni też nie są bez winy - zdarza im się spacerować ścieżkami rowerowymi, albo nieostrożnie je przecinać. 
rozwiń zwiń