Callanetics. Fitness bez zadyszki

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 18:30
Pod nazwą "callanetics" kryje się zestaw ćwiczeń izometrycznych dla osób, które chcą schudnąć, poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie, ale nie lubią wyczerpujących treningów na siłowni.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Undrey

Callanetics jest w stanie połączyć trzy pokolenia: babcię, mamę i córkę, bo to aktywność dla każdej grupy wiekowej Magda Drzewiecka

Autorką treningu jest Callan Pinckney, która w latach 80. XX w. opracowała metodę modelowania sylwetki bez obciążania stawów. - Pinckney zmagała się z wrodzoną chorobą bioder oraz z problemami z kręgosłupem. Ponieważ groził jej wózek inwalidzki, postanowiła sama przygotować sobie zestaw ćwiczeń, które nie obciążą pleców, ale wzmocnią kręgosłup - wyjaśnia Magda Drzewiecka, promotorka callanetics. - Dlatego też callanetics to idealna forma ruchu dla tych, którzy w pandemii prowadzili siedzący tryb życia, mają nadwagę i narzekają na bóle pleców. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Callanetics (@callanetics)

Posłuchaj
11:54 CZWÓRKA 4 bieg - callanetics 18.06.2021.mp3 Callanetics - alternatywa dla siłowni (4 bieg/Czwórka)

Callanetics ciągle jest mało popularny w Polsce, co mnie dziwi, bo to bardzo skuteczne ćwiczenia Magda Drzewiecka

Ćwiczenia polegają na ciągłym napinaniu mięśni mocniej i mocniej oraz wytrzymywaniu w danej pozycji przez określoną liczbę sekund. Trening nie przewiduje gwałtownych ruchów ani nadmiernego wysiłku, który w niektórych przypadkach może być szkodliwy. - Callanetics korzysta z pilatesu, trochę z jogi i ma świetne ćwiczenia na nogi zapożyczone z baletu - opowiada gość Piotrka Galusa. - Callan mówiła, że jedna godzina callaneticsu zastępuje 24 godziny aerobiku. Ćwiczenia na pierwszy rzut oka wydają się łatwe, ale zdarzają się po nich zakwasy, których nawet wysportowane dziewczyny nie miały od lat. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Magda Drzewiecka (promotorka callanetics)

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 16.15

kul


Czytaj także

Trening pod chmurką. Strój to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 19:00
- Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania na trening - przekonuje Piotr Galus. Autor audycji "4 bieg" z zaproszonymi sportowcami oraz trenerami przygotował niezbędnik dla tych, którzy jesienią i zimą chcą ćwiczyć w plenerze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening dla tancerzy - zwiększa świadomość ciała i poprawia równowagę

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 17:30
Specjalny zestaw ćwiczeń dla tancerzy ma polepszyć ich umiejętności taneczne i pomóc poznać podstawy kontroli własnego ciała. Sprawdzamy, na czym polega.
rozwiń zwiń