Agnieszka Kobus-Zawojska. "Zmęczona i zadowolona"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 18:30
Z igrzysk olimpijskich w Rio De Janeiro i z Tokio przywiozła dwa medale - brązowy i srebrny. Zdobyła go razem z koleżankami w wioślarstwie. Co teraz ma w planach Agnieszka Kobus-Zawojska?
Agnieszka Kobus-Zawojska
Agnieszka Kobus-ZawojskaFoto: PAP/Paweł Supernak

Posłuchaj
13:39 CZWÓRKA 4 bieg - wioslarka 19.11.2021.mp3 Jakie sporty na co dzień uprawia wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska? (4 bieg/Czwórka) 

Kiedy mam przerwę w treningach, zjadają mnie wyrzuty sumienia. Ale od jakiegoś czasu uważnie wsłuchuję się w organizm i staram się go nie przeciążać Agnieszka Kobus-Zawojska

Kiedy nie trenuje, relaksuje się, spaceruje z psem albo biega. Najczęściej nad warszawskim "Balatonem". - To jest dla mnie "zdrowa aktywność". Bieganie traktuję jako relaksującą jednostkę treningową - śmieje się rozmówczyni Piotra Galusa. - Jesienią i zimą stosuję też poranne shoty z imbiru i faktycznie nie choruję.

Sprawdż także:

Na wakacjach, w trakcie zwiedzania, robię 40 tysięcy kroków. Do hotelu wracam zmachana jak po regularnym treningu: zmęczona, ale zadowolona Agnieszka Kobus-Zawojska

Po igrzyskach w Tokio i startach na mistrzostwach Europy i świata Agnieszka Kobus-Zawojska zrobiła sobie dłuższą przerwę, ale powoli wraca do treningów. Ostatnio nasza medalistka wybrała się nad morze, żeby spróbować nowej dyscypliny, wioślarstwa morskiego. Dyscyplina ta ma zostać włączona do programu igrzysk olimpijskich, być może już w 2024 roku w Paryżu albo w 2028 roku w Los Angeles. Mąż Agnieszki Kobus-Zawojskiej - Maciej Zawojski - był pierwszym Polakiem, którego na oficjalne zawody wysyłał PZTW. - Z perspektywy sportowca uważam, że przygotowania należy rozpocząć już dziś. Teraz więc chłonę naukę, choć nie deklaruję, że wybieram się na igrzyska, ale może komuś pomogę - dodaje gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Agnieszka Kobus-Zawojska (multimedalistka, wioślarka)

Data emisji: 19.11.2021

Godzina emisji: 16.15

kul

Czytaj także

Rozbiegana Piwniczna-Zdrój. Biegacze na trasach

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 12:31
Trwa 12. odsłona Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju. Zawodnicy mierzą się z górskimi trasami o różnych dystansach. Na gości festiwalu czekają liczne wydarzenia towarzyszące imprezie. A jak regenerują się biegacze?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dominika Stelmach po Cappadocia Ultra Trail 2021. "Ból, a potem ogromna radość"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 10:34
Cappadocia Ultra Trail 2021 to wycieńczający bieg. Dominika Stelmach zdobyła pierwsze miejsce wśród kobiet, w kategorii Open był druga.
rozwiń zwiń