Jak znaleźć pracę w instytucjach UE?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 16:54
"Ambasadorowie Karier UE" to program zainicjowany w roku 2010 przez Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), który ma zachęcić studentów do podjęcia pracy zawodowej w instytucjach unijnych. O tym, jak dostać się w szeregi unijnych urzędników powiemy w poniedziałkowe popołudnie w Czwórce.
Ambasadorowie karier pomagają znaleźć zatrudnienie w instytucjach unijnych
Ambasadorowie karier pomagają znaleźć zatrudnienie w instytucjach unijnychFoto: Glow Images/East News

"Ambasadorowie" promują wśród polskich sudentów możliwości pracy w instytucjach UE, udzielają informacji zainteresowanym, a także organizują spotkania z urzędnikami. Współpracują też z MSZ, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi. Wspólnie z resortem dyplomacji oraz siecią Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej organizują spotkania i wykłady otwarte o promocji zatrudnienia. W Czwórce na pytanie, jak dostać się w szeregi unijnych urzędników, odpowie ambasadorka karier Agnieszka Zakrzewska.

Czytaj także: Tak europejscy wolontariusze poznają życie w Polsce <<<

W audycji podsumujemy także zakończony niedawno szczyt klimatyczny i zastanowimy się, które systemy edukacyjne w Unii Europejskiej najlepiej radzą sobie z problemem bezrobocia wśród młodzieży.

Na audycję "Europejski Lunch" zapraszamy w poniedziałek, od godz. 13.00 do 14.00.

(kd)

Czytaj także

Nie ma pracy dla młodych w krajach Unii

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 11:50
Z pracą dla młodych ludzi w krajach Unii Europejskiej nigdy dotąd nie było tak źle. Parlament Europejski dostrzega ten problem, ale czy będzie potrafił skutecznie z nim walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europolis realizuje wizję inteligentnych miast

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:00
Ekologia, ścisła współpraca mieszkańców i urzędników to tylko część założeń akcji "Europolis. Inteligentne miasta przyszłości". - To miasta i rozmaite instytucje mają być przyjazne dla nas, a nie na odwrót. Musimy czuć się w nich dobrze - przekonywała w Czwórce Iga Kamocka z fundacji Schumana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy coraz aktywniejsi w krajach UE

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 14:40
Z inicjatywy MSZ powołano do życia projekt "Polonijny społecznik roku". Jest to plebiscyt na najbardziej zaangażowanego imigranta z Polski działającego na terenie UE na rzecz lokalnej społeczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instruktor narciarski - praca marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:18
Lato już za nami, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób ukradkiem rzuca okiem na sprzęt narciarski, odliczając dni do pierwszego śniegu. Nie brakuje też osób, które za kilka dni na dobre rozpoczną pracę, przygotowując innych do szusowania po stoku narciarskim.
rozwiń zwiń