X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Litwini zmieniają walutę na euro

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 14:00
Po wielkim kryzysie strefy euro, zapoczątkowanym tąpnięciem w Grecji, przyszłość wspólnej waluty stanęła na moment pod znakiem zapytania. Nadchodzi odwilż?
Audio
  • Litwa wejdzie do strefy euro o północy w Sylwestra (Czwórka/Europejski Lunch)
Litwini zmieniają walutę na euro
Foto: Glow Images/East News

Z tego założenia wyszli najwyraźniej Litwini. Od 1 stycznia 2015 roku nasi sąsiedzi będą się posługiwać właśnie euro. - Małe kraje z niewielkimi gospodarkami łatwiej podejmują decyzję o dołączeniu do tej strefy. Już wcześniej zrobili to sąsiedzi Litwy, czyli Łotwa i Estonia, więc ten krok jest w pełni zrozumiały - przekonywał Tomasz Jaroszek, ekspert w dziedzinie ekonomii.
Na Litwę panują umiarkowanie optymistyczne nastroje związane z tą zmianą. Nie brakuje wiary w to, że gospodarka zyska na sile, powstaną nowe miejsca pracy i mniej ludzi w wieku ok. 25-30 lat będzie zmuszonych wyjeżdżać za chlebem do innych krajów Unii Europejskiej.
***
Tytuł audycji: Europejski Lunch
Prowadzili: Katarzyna Kornet, Michał Strzałkowski
Gość: Tomasz Jaroszek, dziennikarz ekonomiczny
Data emisji: 08.12.2014
Godzina emisji: 13.00
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkocja niepewna swojej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 08:00
18 września w Szkocji odbędzie się referendum, które zdecyduje o przyszłości tego kraju. Dowiemy się, czy Szkocja pozostanie częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, czy też stanie się autonomicznym państwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instytucje UE czekają na Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 11:20
Praca w instytucjach Unii Europejskiej to szansa na ciekawą karierę za granicą, stabilne zarobki i bardzo mocny wpis w CV. - Trudno znaleźć minusy stażu, czy tym bardziej etatu w Brukseli. Przekonuję o tym Polaków już drugi rok - powiedziała w Czwórce Agnieszka Zakrzewska, Ambasadorka Karier UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjawisko reemigracji Polaków nasila się

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 16:00
Zamiast powrotów do ojczyzny i osiedlania się u nas na stałe, po okresie pracy za granicą Polacy coraz częściej decydują się na reemigrację. Wpływ na to mają zarówno czynniki ekonomiczne, jak i społeczne.
rozwiń zwiń