"Samaradiso" Katarzyny Pakosińskiej. Bo Gruzja "jest na zawsze"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 15:54
Gościem audycji "Absolutnie niepoważni" była Katarzyna Pakosińska, która wydała własnie książkę "Saramadiso". - To moja kolejna próba namalowania Gruzji, miejsca, które nie do końca można opisać, bo po prostu brakuje słów - mówiła Katarzyna Pakosińska o swoim wydawnictwie.
Audio
  • Katarzyna Pakosińska m.in. o swojej książce "Samaradiso" (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Janek Kruczkowski, Katarzyna Pakosińska, Mateusz Tomaszuk w studiu Czwórki
Janek Kruczkowski, Katarzyna Pakosińska, Mateusz Tomaszuk w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

pakosińska 663.JPG
Pakosińska: moja książka powstała z miłości

Po książce "Georgialiki", w której Katarzyna Pakosińska opisuje swoje gruzińskie podróże przyszedł czas na kolejne wydawnictwo "Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alterego spisane". - "Samaradiso" po gruzińsku oznacza "na zawsze", a w tym roku minie 30 lat, odkąd po raz pierwszy zawitałam do tego kraju - tłumaczyła w studiu Czwórki. - Poznawałam ten kraj zawsze od strony ludzi, wydarzeń, przygód, które tam miałam. Nigdy nie przygotowywałam się do tych wypraw, a wiedzę zdobywałam z dnia na dzień, m.in. obserwując tamtejszą wojnę w 2008 roku - mówiła Pakosińska. Książka podzielona została na pięć części, określających pory dnia, począwszy od wschodu słońca. Co znajdziemy na jej kartach? O tym Katarzyna Pakosińska mówiła w Czwórce. Opowiadała także o historii Gruzji i o Polakach, którzy zawsze chętnie tam wracają i o tym, dlaczego to kraj bardzo nam bliski. W Czwórce podjęła także "absolutnie niepoważne" wyzwanie, w którym udowodniła, że improwizacja wokalna także jest jej mocną stroną.

Katarzyna Pakosińska W Gruzji znajdujemy egzotykę, bo to kraj oddalony 3 tys. km od Polski. Z drugiej - czujemy się tam jak w domu, bo Gruzini mają podobne poczucie humoru, wspaniałą gościnność.

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Katarzyna Pakosińska (aktorka kabaretowa, dziennikarka, felietonistka, autorka scenariuszy i książek)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 9.10

kd

Czytaj także

Robert Motyka - z kabaretowej sceny do świata rapu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 11:21
Robert Motyka, znany m.in. jako współzałożyciel Kabaretu Paranienormalni, zmierzył się w Czwórkowym "Kąciku Literackim" z utworami polskich raperów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roger Moore. "Bond, który przebrał się za krokodyla"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 10:30
Roger Moore aż siedem razy zagrał Jamesa Bonda. Jego agent 007 uchodził za najbardziej ironicznego, a filmy z udziałem Moore'a - za najbardziej pastiszowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń