Marieta Żukowska: aktorstwo to piękna podróż

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 09:49
- Zawsze ciągnęło mnie na scenę. Aktorstwo to doświadczanie cały czas nowych rzeczy, frajda, niekończąca się przygoda i piękna podróż - mówiła aktorka Marieta Żukowska, którą oglądać możemy na ekranach kin w filmie "Botoks" w reżyserii Patryka Vegi.
Audio
  • Marieta Żukowska o aktorstwie, ale także swoim życiu pozazawodowym (Absolutnie niepoważni/Czwórka)
Marieta Żukowska
Marieta ŻukowskaFoto: PAP/Marcin Obara

pakosińska niepoważni 1200.jpg
Katarzyna Pakosińska: Bo Gruzja jest na zawsze

Marieta Żukowska na deskach teatru zadebiutowała w 2005 roku rolą w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza. Kinowym debiutem Mariety Żukowskiej był zaś film "Bezmiar sprawiedliwości" w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Szerszej publiczności znana jest jednak z seriali "Londyńczycy", "Instynkt" i "Barwy szczęścia", a w Czwórce mówiła o najnowszym filmie ze swoim udziałem, w którym gra panią chirurg. - Przygotowując się do tej roli weszłam na salę operacyjną, przyglądałam się pracy chirurgów i to było jedno z najbardziej niesamowitych doznań aktorskich - wspominała. - Takie przygotowanie to była jedna z najlepszych lekcji, potworna adrenalina, ogromny stres, sama nigdy nie wyobraziłabym sobie tego, jak ta praca może wyglądać - dodała.

W Czwórce mówiła o pierwszych latach w szkole aktorskiej i początkach swojej zawodowej drogi, a także o swoim życiu pozaaktorskim: opowiadała o swoim dzieciństwie, zdradziła, za co kocha górali i mówiła o tym, czemu sama nie ma w domu telewizora. Podjęła także "absolutnie niepoważne" wyzwanie, w którym udowodniła, że równie dobrze, jak w aktorstwie, sprawdziłaby się w roli... jedzącej pączka właścicielki cukierni.

Marieta Żukowska Czy kobiety rządzą światem? I tak i nie. Ale najważniejsze, że podobno to kobiety decydują w domu, na co rodzina pójdzie do kina

***

Tytuł audycji: Absolutnie niepoważni

Prowadzą: Janek Kruczkowski i Mateusz Tomaszuk

Gość: Marieta Żukowska (aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna)

Data emisji: 15.06.2017

Godzina emisji: 9.10

kd/jsz

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vanessa Aleksander - dziewczyna "trochę z lamusa"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 11:30
Z historii była fatalna, za to w serialach historycznych spisuje się na medal. - W ten sposób odbijam sobie stracony czas i nadrabiam zaległości - śmieje się aktorka Vanessa Aleksander.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń