"Mówiąc inaczej". Łamigłówki językowe Pauliny Mikuły

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 08:00
Autorka vloga "Mówiąc inaczej" właśnie wydała książkę pod tym samym tytułem. Rozwiewa wątpliwości językowe i pokazuje, że nauka poprawnej polszczyzny może być doskonałą rozrywką.
Audio
  • Paulina Mikuła opowiada o swojej książce "Mówiąc inaczej" (Dzień Kobiet/Czwórka)
Autorka kanału Mówiąc Inaczej Paulina Mikuła
Autorka kanału "Mówiąc Inaczej" Paulina MikułaFoto: PAP/Leszek Szymański

- Nie jestem purystką - przekonywała w Czwórce Paulina Mikuła. Tłumaczyła, że jej książka "Mówiąc inaczej" skierowana jest do młodych ludzi, którzy po prostu "chcą lepiej poznać polszczyznę". Mikuła zachęcała w Czwórce także m.in. do tego, by studiować filologię polską. - Po tych studiach można przecież pracować nie tylko w zawodzie nauczyciela - przekonywała.

Tłumaczyła, jak uczyć innych poprawnej polszczyzny, a jakich sposobów na "poprawianie" ich absolutnie unikać. Wspominała także m.in. swój staż w biurze prasowym Komendy Głównej Policji, ale tłumaczyła też, kiedy nawet prawdziwe damy powinny… poprzeklinać.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Katarzyna Dydo i Karina Terzoni

Gość: Paulina Mikuła (autorka vloga i książki "Mówiąc inaczej")

Data emisji: 22.04.2016

Godzina emisji: 8.00

kd/kul

Czytaj także

Młoda polska moda "Najważniejsza jest pasja"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 14:28
Bycie projektantem to sposób na łatwy zarobek? Nic bardziej mylnego. Wymyślanie krojów ubrań bywa ciężką i żmudną pracą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Omenaa Mensah buduje szkołę w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 14:00
Znana prezenterka telewizyjna od kilku lat prowadzi działalność charytatywną. - Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Ghany zobaczyłam prawdziwe potrzeby Afryki - mówi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stewardessy w PRL. Bardzo zmęczone księżniczki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 13:15
Kiedy przeciętny obywatel nie mógł zdobyć paszportu, one latały po całym świecie. - Miały też możliwość zakupu pięknych ubrań i... podpasek, których wtedy w Polsce nie było - mówi Anna Sulińska, autorka książki "Wniebowzięte. O stewardessach w PRL-u".
rozwiń zwiń