Nowy podział ról? "Sprzątanie nie jest niemęskie"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 15:29
- Umiejętność gotowania i prania to nie są rzeczy niemęskie. W mojej ocenie powinien to umieć każdy dorosły człowiek - mówiła Karolina Krauze, autorka bloga "Rozwiedziona".
Audio
  • Karolina Krauze o ratowaniu związków, prowadzeniu bloga i odcinaniu się od "poprzedniego życia" grubą linią (Dzień Kobiet/Czwórka)
Aleksandra Jasińska, Karolina Krauze i Karina Terzoni w studiu Czwórki
Aleksandra Jasińska, Karolina Krauze i Karina Terzoni w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Jak przekonywała model dojrzewania zmienił się jednak na przestrzeni lat i dziś, wyprowadzając się z domu rodzinnego nie mieszkamy od razu z żoną czy mężem, tylko sami. I musimy sobie radzić. - Znam wielu mężczyzn, którzy na gruncie zawodowym odnoszą spektakularne sukcesy, ale w domu nie potrafią przygotować sobie obiadu - mówiła w Czwórce Karolina Krauze. Jak podkreślała, nieprawidłowy podział obowiązków może być poważnym punktem zapalnym w związku. - To, jaki model rodziny wybierzemy, zależy od wzorców wyniesionych z domu, wychowania. A te bywają bardzo różne - mówiła ekspertka.

Mówiła także o tym, dlaczego określenie "rozwódka" bywa dla niektórych kobiet przykre i tłumaczyła, co radzi facetom, którzy reagują na jej wpisy. Opowiadała też, jak z blogerki zamieniła się w psychologa i w czym przydaje jej się doświadczenie, wyniesione z rozmów z czytelniczkami. Zdradziła też, czy blogowanie o życiu nie przeszkadza jej w... prowadzeniu własnego życia.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Karolina Krauze (autorka bloga "Rozwiedziona")

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 8.24

kd/kul

Czytaj także

Behawiorystka: psy i koty to nasze "lustrzane odbicia"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:38
- To nasze "lustra". Jeśli mają problemy w zachowaniu to najczęściej w tych problemach odbijają się konflikty, jakie na co dzień panują w domach ich właścicieli - tłumaczyła Aneta Awtoniuk, psi psycholog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak przytulanie pomaga nam w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 10:42
Dotyk jest wyjątkowo ważny dla naszego rozwoju, inteligencji i zdrowia. - Z przytulania nie można, nie powinno się wyrastać, ono jest bardzo istotne przez całe życie - mówiła seksuolog Izabela Dziugieł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacqueline Kennedy. "Pierwsza Dama cierpliwa i piękna"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 12:40
Jacqueline Kennedy była ulubienicą Ameryki i zakładniczką swojej życiowej roli. - Często musiała gryźć się w język, bo rozumiała, że jest tylko dodatkiem do prezydenta. Pięknym, ważnym, ale drugoplanowym - opowiada prof. Bohdan Szklarski.
rozwiń zwiń