Czyszczenie, polerowanie - jak zadbać o buty zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 12:54
Zimą szczególnie powinniśmy zadbać o swoje buty. Nie da się w taką pogodę uniknąć pluchy, ale możemy uniknąć kupowania butów co sezon - wystarczy o nie po prostu dbać.
Audio
  • Dziadek Leszek z Dancingu Międzypokoleniowego radzi, jak dbać o buty w sezonie zimowym (Dzień Kobiet/Czwórka)
Podczas zimowej aury ciężko jest utrzymać obuwie z doskonałym stanie. Dziadek radzi, jak sprostać temu zadaniu
Podczas zimowej aury ciężko jest utrzymać obuwie z doskonałym stanie. Dziadek radzi, jak sprostać temu zadaniuFoto: Pixabay.com/Public Domain/Unsplash

Nie bez powodu mówi się, że buty są wizytówką człowieka. Jeśli buty są wykonane z ciemnej skóry to zabrudzenia można usunąć za pomocą wewnętrznej strony skórki od banana. Najwygodniej oczywiście kupić chemiczne, specjalistyczne środki, ale po co? Skoro domowe, sprawdzone metody są najlepsze!

Jak wyczyścić skórzane obuwie i jak dobrać do nich męskie skarpetki? Posłuchajcie porady dziadka Leszka z Dancingu Międzypokoleniowego

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 16.12.2016

Godzina emisji: 8.45

kd

 


Czytaj także

Poradniki - jak wybrać te wartościowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 11:40
W księgarniach półki z napisem "psychologia" uginają się od książek o tym, jak poznać miłość życia w 7 dni, zarobić milion w rok i schudnąć bez ćwiczeń i diety. Czy w tym gąszczu można znaleźć coś wartościowego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe miasto albo kraj - jak się odnaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 17:20
Psycholog i trener Mateusz Grzesiak podkreśla, że przeprowadzka do innego miejsca zawsze łączy się z koniecznością przystosowania się do nieco innej kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy szczerość zawsze się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 08:46
Podobno człowiek kłamie od dwóch do dwustu razy dziennie. W Czwórce wraz z Mateuszem Grzesiakiem sprawdzamy, kiedy lepiej zachować swe zdanie dla siebie, a kiedy powiedzieć prawdę prosto w oczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka ze smogiem. Czym tak naprawdę oddychamy?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 14:11
W dziesiątce miast z najgorszą jakością powietrza w Unii Europejskiej aż siedem leży w Polsce, w pierwszej pięćdziesiątce - aż trzydzieści trzy. - Polacy nawet nie mają świadomości, co znajduje się w powietrzu, którym oddychają, bo nikt ich o tym nie informuje - przekonywała Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznego.
rozwiń zwiń