Domowe sposoby na czyszczenie... jasnych rękawiczek

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 12:36
Rękawiczki i jasne ubrania można m.in. namoczyć w mleku, a potem wyprać w ciepłej wodzie z mydłem. Co jeszcze radził słuchaczom Czwórki Dziadek Leszek?
Audio
  • Dziadek Leszek radzi: jak doczyścić jasne rękawiczki? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/DigiPD

lodówka 1200.jpg
Dziadek radzi. Nieprzyjemna woń? Uzyj wanilii

Przy minusowych temperaturach nie wyjdziemy bez nich z domu. Czasem wystarczy chwila, żeby kolor różowy albo biały zamienił się w ciemnoszary odcień. Jasne ubrania ładnie wyglądają, odmładzają, ale niestety szybko się brudzą.

- Rękawiczki warto założyć na ręce i czyścić przy pomocy ciepłej wody i szamponu. Płuczemy w wodzie z dodatkiem gliceryny - opowiadał Dziadek Leszek w rozmowie z Czwórką. Zaś wszystkim, którzy noszą skórzane rękawiczki radził wsypać trochę talku do środka - wtedy nie będą tak szybko się marszczyć.

Jak jeszcze domowymi sposobami wyczyścić jasne rękawiczki i po jakie produkty warto udać sie do niewielkich sklepów z chemią gospodarczą? Posłuchajcie rady Dziadka Leszka z Dancingu Międzypokoleniowego.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 6.01.2016

Godzina emisji: 8.13

kd/bch

Czytaj także

Czyszczenie, polerowanie - jak zadbać o buty zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 12:54
Zimą szczególnie powinniśmy zadbać o swoje buty. Nie da się w taką pogodę uniknąć pluchy, ale możemy uniknąć kupowania butów co sezon - wystarczy o nie po prostu dbać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W trosce o środowisko. Jaką rybę wybrać na obiad?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 17:25
Według ONZ niemal 90 proc. światowych zasobów ryb jest przełowionych lub poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Popularne na naszych stołach sola czy węgorz już teraz potrzebują więc naszej pomocy w walce o przetrwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz szczęścia? Zjedz omlet albo makaron!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 16:30
Zdaniem naukowców jedzenie żółtych potraw uwalnia hormony szczęścia. - Na przykład makaron zawiera węglowodany i jest źródłem serotoniny, czyli hormonu szczęścia - wyjaśnia Małgorzata Zmaczyńska, autorka bloga kulinarnego "Zmacznego".
rozwiń zwiń