Duet Catz ’N Dogz: walczymy ze stereotypami

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 17:00
W "Muzycznym Lunchu" Wojtek i Grzesiek, czyli duet Catz'N Dogz, jeden z najważniejszych projektów na polskiej scenie muzyki elektronicznej ostatnich lat, opowiadali o ich najbliższym, objętym patronatem Czwórki koncercie w warszawskim Klubie Smolna, a także o fonograficznych projektach Pets i Step Recordings. 
Audio
  • Catz ’Dogz o polskiej scenie muzyki elektronicznej, kompilacji "Friends of Pets" i koncercie na Smolnej (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Catz N Dogz w Czwórce
Catz 'N Dogz w Czwórce Foto: Bartosz Bajerski/PR

Catz'N Dogz Winyle są jak albumy z obrazkami, ze zdjęciami z przeszłości. Wprowadzają w nostalgiczny nastrój, a każdy kojarzy się z innym momentem

- Staramy się nie skupiać na gatunkach, ale na tym, jak muzyka na ludzi wpływa - tłumaczyli muzycy z duetu Catz'N Dogz. - Tak rozdzielamy Pets od Step. Kierujemy się intuicją - dodali. Jak przekonywali, nowszy projekt Step jest powrotem do korzeni, to pole prezentacji form bardziej otwartych i minimalistycznych. Natomiast nakładem Pets Recordings na dniach ukaże się kompilacja "Friends Of Pets", czyli aż 16 utworów artystów zaprzyjaźnionych z labelem. - W Europie co chwila wychodzą setki składanek. "Friends Of Pets" to nie miał być przypadkowy zlepek. Każdy utwór reprezentuje tu niepowtarzalny styl. Ta kompilacja to wizytówka na bardzo dobrym poziomie - zdradzali zaproszeni artyści.

Krążek ten to też jeden z przyczynków koncertu organizowanego 2 czerwca w warszawskim Klubie Smolna - na jego patio obok Catz'N Dogz wystąpią Seltron400, Earth Trax, Universo, Karol Aleksander i Newborn Jr. Tego samego wieczoru, na drugiej scenie Klubu pojawi się Pan-Pot z Berlina, czyli jeden z najbardziej charakterystycznych duetów tanecznej elektroniki.

W rozmowie z Norbertem "Bertem" Borzymem Wojtek i Grzesiek zdradzili też, gdzie, oprócz Klubu Smolna, będzie można ich w najbliższym czasie usłyszeć.

Więcej informacji: Catz'N Dogz oraz Pan-Pot na Smolnej <<<

Zapraszamy też do wysłuchania nagrania całego "Muzycznego Lunchu" z 1.06.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert "Bert" Borzym

Goście: Wojtek i Grzesiek, czyli duet Catz'N Dogz

Data emisji: 1.06.2017

Godzina emisji: 13.16

jsz/fbi

Czytaj także

Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:03
- To gatunki stare, które co jakiś czas przeżywają swoją młodość. Staram się nie powodować skojarzeń z jednym brzmieniem. Jest sporo barw i tematów, które lubię, dlatego szukam ścieżek pomiędzy bardzo różnymi rzeczami - mówił w "Klubotece" Eltron John, jedna z bardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baasch: fajnie, że mam takie mroczne DNA

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 11:00
- Gdybym znał definicję mroku to pewnie byłoby mi łatwiej odpowiedzieć na pytanie, skąd on pochodzi. A ja nie jestem w stanie tego namierzyć - opowiadał Novice w niedzielnych "Leniwych" Baasch, producent, wokalista i kompozytor, który w Czwórce mówił o swoim drugim krążku "Grizzly Bear With A Million Eyes".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chillove: piosenki robimy "w sekundę"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 09:04
- EP-kę nagraliśmy trochę dla hecy. Okazało się jednak, że piosenki mają potencjał i to nam dodało skrzydeł i otworzyło drzwi - mówią muzycy Chillove. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Rojek: na OFF-ie niemożliwe staje się możliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 11:20
- Jak powstawał OFF Festival to nie miałem pojęcia, jak to się robi. Chciałem zrobić taki festiwal, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Byłem tak zdeterminowany, że w pewnym sensie byłem w stanie nagiąć rzeczywistość - wspominał dyrektor artystyczny OFF Festivalu, muzyk i słuchacz Artur Rojek.
rozwiń zwiń