X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Miller: Ryszard Kapuściński tłumaczył ludziom świat

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 11:40
- Kapuściński był zanurzonym w socjalistyczną ideologię romantykiem. Przez jakiś czas oglądał świat z tej perspektywy, potem zaczął dojrzewać - mówi autor książki "Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller”.
Audio
  • Marek Miller opowiada o sztuce reportażu, dylematach dziennikarza i mistrzostwie formy w książkach Ryszarda Kapuścińskiego (Czwórka/Pani tomu)
Ryszard Kapuściński był pisarzem, który wykorzystał dziennikarstwo do promocji pisarskiego talentu - mówi Marek Miller, autor książki Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller
Ryszard Kapuściński był pisarzem, który wykorzystał dziennikarstwo do promocji pisarskiego talentu - mówi Marek Miller, autor książki "Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller"Foto: PAP/Ireneusz Radkiewicz

Książka powstawała przeszło 30 lat i ukazała się 4 lata po śmierci Mistrza. - Z tych rozmów wynika, że Kapuściński ciągle nad sobą pracował - opowiada gość Czwórki, znany teoretyk i twórca reportaży. - Mniej więcej co dwa lata stawał się innym wewnętrzenie człowiekiem, który próbował tłumaczyć ludziom świat.

Podobnie swój fach rozumie Marek Miller. O jego reportażach mówi się, że są bardzo teatralne. Autor nie ma nic przeciwko temu. - Podstawą moich tekstów jest dialog i konflikt, a one tworzą dramat - tłumaczy. - Hania Krall mówi, że nerwicą opisuje świat. Podoba mi się ta definicja.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadziła: Iwona Wyciechowska

Gość: Marek Miller, reporter

Data emisji: 26.11.2014

Godzina emisji: 19.00-20.00

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izabela Kastylijska - kobieta, która zapoczątkowała globalizację

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:00
Izabela Kastylijska to panująca w XV w. hiszpańska królowa, o której mało mówi się w polskich szkołach. Zafascynowana była morzem - jak jej się zdawało - pełnym potworów. To dzięki niej Krzysztof Kolumb wypłynął, by dowiedzieć się, co jest po drugiej stronie oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Hugo-Bader: dziennikarstwo to moje przeznaczenie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 13:22
Reportaż "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" to kolejny doskonały reportaż w karierze Jacka Hugo-Badera. Książka ukazała się wiosną 2014 roku i była pierwszą pozycją w karierze dziennikarza, której akcja nie rozgrywała się w Rosji albo byłych republikach radzieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska codzienność. Jak żyć w tym kraju?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 10:33
Gościem audycji będzie Barbara Włodarczyk, dziennikarka, specjalistka w dziedzinie państw byłego ZSRR, autorka książki "Nie ma jednej Rosji".
rozwiń zwiń