Tomasz Kozłowski skoczy ze spadochronem 100 razy, by pomóc dzieciakom

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 17:43
Co wspólnego mają skoki spadochronowe z pomaganiem dzieciom? Te dwie aktywności chce połączyć Tomasz Kozłowski, skoczek spadochronowy, który dzięki swojej wyjątkowej akcji "Projekt 100" planuje pomóc najmłodszym pacjentom.
Audio
  • O swojej akcji charytatywnej "Projekt 100" opowiada Tomasz Kozłowski (Rozbiegani/Czwórka)
Tomasz Kozłowski, Karina Terzoni w Czwórce
Tomasz Kozłowski, Karina Terzoni w CzwórceFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

bieganie stadion F 1200.jpg
Chce pomóc przebiegając 1000 km przez pustynie świata

- Po skoku ze spadochronem ze stratosfery, napisałem książkę o tym, jak bardzo się bałem. Nie spodziewałem się, że moja publikacja będzie miała taki odzew, tymczasem pół tysiąca osób napisało do mnie z podziękowaniem, że odsłoniłem swoje lęki - wspominał Tomasz Kozłowski w studiu Czwórki. Wtedy pomyślał, że skoki spadochronowe można wykorzystać, by realnie pomagać innym. Na 48. urodziny skoczył 48 razy, a zebrane w ten sposób pieniądze przekazał potrzebującym. W tym roku - z okazji 100. rocznicy powstania lotnictwa polskiego - skoczy ponad dwa razy więcej, a pieniądze z akcji przekaże na specjalistyczne wózki inwalidzkie dla chorych dzieci. - Ten sprzęt musi być dokładnie wymierzony i dostosowany do potrzeb pacjentów dlatego wymaga dużych nakładów finansowych - tłumaczył Kozłowski.

Jak planuje od strony technicznej zorganizować tę 14-godzinną akcję i gdzie będzie można śledzić jego wyczyn? Jak wspomóc akcję Tomasza Kozłowskiego? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Piotr Galus 

Rozmawia: Karina Terzoni

Goście: Tomasz Kozłowski (pomysłodawca akcji "Projekt 100", psycholog, ratownik górski, skoczek spadochronowy, który skoczył ze spadochronem ze stratosfery, autor książki "Historia tysiąca lęków")

Data emisji: 16.06.2018

Godzina emisji: 10.36

kd/kul

Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wieliszew - wizytówką tego miasta jest sport

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:00
Wieliszewski Crossing to całoroczny cykl imprez sportowych. - Zaczynamy zimą. Cztery pory roku spędzamy w różnych częściach naszej pięknej gminy. Kolarze i biegacze stają przed wyzwaniem pokonania coraz trudniejszych tras - opowiadał wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edyta Litwiniuk daje przykład młodym mamom

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 16:50
- To normale, że w ciąży przybieramy na wadze, bo te kilogramy są nam potrzebne. Po porodzie, kierując się zdrowiem i rozsądkiem, możemy zacząć dbać o powrót do formy, ale radziłabym to robić pod okiem specjalisty, a nie w internecie - mówi Edyta Litwiniuk.
rozwiń zwiń