Polskie Radio
Section05
akcje charytatywne

Akcje charytatywne w czasie pandemii. Wicedyrektor Caritas: wolontariusze są ciągle w gotowości

- Dzięki Bogu wolontariusze są ciągle w gotowości. Nawet jeżeli zdarzyło się, że któryś z wolontariuszy się bał to natychmiast pojawiały się osoby, które włączały się w tzw. wolontariat kryzysowy - powiedział ks. Paweł Dzierzkowski, wicedyrektor Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska akcje charytatywne chrześcijaństwo Boże Narodzenie pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 pomoc senior bezdomność POLSKA społeczeństwo

"Trójka pomaga". Irena Zając: naszym celem jest wparcie rodzin poległych policjantów

20 grudnia na antenie Programu 3 Polskiego Radia odbędzie się charytatywna licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. - Naszym celem jest wesprzeć panie, które potrzebują pomocy, bo nagle zostały same - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Irena Zając z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska policja polska akcje charytatywne Trójka pomaga POLSKA

"Choinki Jedynki" 2020. Przed południem rusza pierwsza licytacja

Dziś w audycji "Cztery Pory Roku" w Programie 1 Polskiego Radia, w godzinach 9.00-12.00 odbędzie się pierwsza licytacja w ramach tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". W tym tygodniu słuchacze Polskiego Radia będą mogli zdobyć dary przekazane przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, naukowców, oraz gwiazdy muzyki i sportu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2020 akcje charytatywne POLSKA

Fikcyjne zbiórki. Powstanie Kodeks Mądrego Pomagania

Zrzutka.pl chcąc przeciwdziałać fikcyjnym zbiórkom pieniędzy w internecie, oprócz wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń, inicjuje akcję #MądrzePomagam. W jej efekcie ma powstać społeczny system alarmowy do wczesnego blokowania oszustów. W Polskim Radiu 24 o akcji mówił współzałożyciel i członek zarządu Zrzutka.pl Tomasz Chołast.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 akcje charytatywne oszustwa internet bezpieczeństwo w sieci

"Polacy są społeczeństwem wrażliwym na biedę i krzywdę"

Święto Trzech Króli to okazja do rozmowy o obdarowywaniu i niesieniu pomocy potrzebującym ludziom. Okazuje się - co najlepiej zauważyć w okresie Świat Bożonarodzeniowych - że Polacy są społeczeństwem wrażliwym na biedę i krzywdę innych, angażującym się aktywnie w różne akcje charytatywne. O dobroczynności Polaków mówił w Polskim Radiu 24 socjolog Mateusz Zaremba.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 akcje charytatywne TVP Błażej Prośniewski