Polskie Radio
Section05
akcje charytatywne

WOŚP 2024. Znów padł rekord. Jurek Owsiak ogłosił wynik

281 879 118 złotych - dokładnie taką kwotę udało się zebrać podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezes fundacji Jerzy Owsiak przekazał, że jest to kolejny rekord w historii WOŚP. To o ponad 38 milionów złotych więcej niż w ubiegłym, również rekordowym roku.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy społeczeństwo POLSKA akcje charytatywne Jerzy Owsiak zdrowie pandemia COVID-19 WOŚP 2024

Finał akcji charytatywnej "Matki Matkom" w Jedynce. Zobacz wynik licytacji

Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia podczas akcji charytatywnej "Matki Matkom" wylicytowane zostały niezwykłe przedmioty, m.in. biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dzień Matki Ukraina szpital Polskie Radio akcje charytatywne Trójka

Finał akcji charytatywnej "Matki Matkom". Zobacz wynik licytacji

Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia podczas akcji charytatywnej "Matki Matkom" wylicytowane zostały niezwykłe przedmioty, m.in. biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Dzień Matki Ukraina szpital Polskie Radio akcje charytatywne

"Choinki Jedynki" 2021. Nasi słuchacze wylicytowali rzeczy za ponad 110 tys. zł

Licytacją prac namalowanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" zakończyła się tegoroczna akcja charytatywna Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2021". Od 6 grudnia udało się zebrać 114 948 złotych. Pieniądze trafią teraz na konta Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz wybranej w tym roku organizacji pożytku publicznego - Katolickiej Wspólnocie Chleb Życia. 
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki 2021 W POLSKIM RADIU akcja charytatywna akcje charytatywne

Pierwsza dama namawia do działalności charytatywnej. "Potrzebujemy dużo wzajemnej serdeczności"

Agata Kornhauser-Duda skierowała list do uczestników XIV Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego. "Zgodnie z polską i chrześcijańską tradycją ostatnie tygodnie roku są czasem myślenia o bliźnich. Działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia" - napisała pierwsza dama.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agata Kornhauser-Duda akcje charytatywne pomoc

Akcje charytatywne w czasie pandemii. Wicedyrektor Caritas: wolontariusze są ciągle w gotowości

- Dzięki Bogu wolontariusze są ciągle w gotowości. Nawet jeżeli zdarzyło się, że któryś z wolontariuszy się bał to natychmiast pojawiały się osoby, które włączały się w tzw. wolontariat kryzysowy - powiedział ks. Paweł Dzierzkowski, wicedyrektor Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska akcje charytatywne chrześcijaństwo Boże Narodzenie pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 pomoc senior bezdomność POLSKA społeczeństwo

"Trójka pomaga". Irena Zając: naszym celem jest wparcie rodzin poległych policjantów

20 grudnia na antenie Programu 3 Polskiego Radia odbędzie się charytatywna licytacja na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. - Naszym celem jest wesprzeć panie, które potrzebują pomocy, bo nagle zostały same - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Irena Zając z Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska policja polska akcje charytatywne Trójka pomaga POLSKA

"Choinki Jedynki" 2020. Przed południem rusza pierwsza licytacja

Dziś w audycji "Cztery Pory Roku" w Programie 1 Polskiego Radia, w godzinach 9.00-12.00 odbędzie się pierwsza licytacja w ramach tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". W tym tygodniu słuchacze Polskiego Radia będą mogli zdobyć dary przekazane przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, naukowców, oraz gwiazdy muzyki i sportu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2020 akcje charytatywne POLSKA