"Girls on tour", czyli dziewczyny na narciarskie stoki!

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 09:09
Obozy zimowe dla kobiet to świetne rozwiązanie dla pań, które chcą spróbować swoich sił w narciarstwie. Ale także… poczuć się znowu jak dzieci i pojechać na obóz z fajną paczką.
Audio
  • O projekcie Girls on tour opowiada Marta Małysz (Rozbiegani/Czwórka)
Marta Małysz i Karina Terzoni
Marta Małysz i Karina TerzoniFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

katarzyna karpa terzoni 1200.jpg
Karpa: tu prędkość nie jest najważniejsza

Girls on tour to obozy adresowane do kobiet, pozwalające rozpocząć przygodę z narciarstwem, np. alpejskim, skitouringiem oraz freeridem. - Naszym założeniem jest stworzenie społeczności kobiecej, która będzie razem jeździła na nartach - tłumaczyła Marta Małysz, która wraz z przyjaciółką stworzyła tę inicjatywę. Jak przekonywała zarówno skitouring czy freeride to dyscypliny, w których wciąż mniej jest kobiet niż mężczyzn. - Jeśli obawiamy się, że mężczyźni będą od nas szybsi, bądź lepsi, więc nie chodzimy z nimi na narty, to taki obóz jest rozwiązaniem. W "babskim gronie" łatwiej jest się otworzyć i próbować - tłumaczyła w Czwórce.

Olga Lyjak 1200.jpg
Olga Łyjak i jej życie w ciągłym biegu... po górach

ZOBACZ TAKŻE Korona Polskich Półmaratonów. W których warto wziąć udział? >>>

Marta Małysz jeździ na nartach od wczesnego dzieciństwa, a na pomysł organizowania obozów wyłącznie dla kobiet wpadła trzy lata temu. - To świetny sposób nie tylko na to, by uciec od codzienności, odciąć się od pracy, ale jednocześnie, by poznać nowych ludzi i by poprzebywać na łonie natury - tłumaczyła w Czwórce. 

Projekt "Girls on tour" to nie tylko zimowa przygoda na stoku. Panie działają też latem organizując wycieczki w góry oraz szlifując umiejętności na rowerze enduro i zabierając chętne w podróż po alpejskich dolinach z zapierającymi dech w piersiach widokami.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Marta Małysz (Girls on tour)

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 9.10

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarażamy biegową pasją. "Warto zrobić pierwszy krok"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:51
Zorganizował grupę treningowo-biegową amatorów "Wieczorne bieganie w Szczecinie" i od ponad trzech lat przewinęło się przez nią ponad tysiąc osób. - Bieganie nie jest trudne. Na początku po prostu trzeba się odważyć i spróbować - mówił w Czwórce Wojciech Kępka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyrk - na dobrą zabawę przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 10:00
Ze względu na położenie Szczyrk jest atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym dla osób ze Śląska i Małopolski, a także z Czech i Słowacji. - Mamy bardzo dobry sezon, który długo jeszcze potrwa. - zapowiada Tomasz Laszczak ze Szczyrk Mountain Resort. - Przygotowaliśmy 22 kilometry tras o różnym stopniu trudności, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejazd przez knajpę - z Czwórką na Czarnym Groniu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:00
Wyobrażasz sobie, że rozpędzasz się na nartach lub desce i z impetem wjeżdżasz do góralskiej knajpy pełnej ludzi? Jeśli nie, sprawdź jak śmiałkowie robili to na Czarnym Groniu.
rozwiń zwiń