Biegasz? Tour de Małopolska nie pozwoli ci spocząć na laurach

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 14:58
Tour de Małopolska to cykl imprez biegowych, które pozwolą się zmotywować do stałych treningów jesienią. Pierwsza z nich wystartuje już 26 września w Myślenicach, kolejna - 25 października w Krościenku nad Dunajcem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Maridav

Karina Terzoni 1 Czwórka w Krościenku nad Dunajcem 1200.jpg
Biegowa triada. Czwórka w Krościenku nad Dunajcem

Z czterech zaplanowanych biegów pierwszym z biegów będzie Myślenicka dyszka. To wydarzenie miało odbyć się znacznie wcześniej, ale pandemia pokrzyżowała organizatorom szyki. Dystans 10 km to, jak przyznał gość Czwórki, świetna trasa na rozpoczęcie jesienno-zimowego cyklu.

Posłuchaj
17:19 2020_09_25-09-31-50_PR4_Rozbiegani.mp3 Tour de Małopolska 2020 - co nas czeka w tegorocznym cyklu? (Rozbigani/Czwórka) 

- Tym razem mamy nadzieję, że bieg się odbędzie, choć jeszcze wszystko może się zdarzyć - mówił Kacper Piech, organizator. - Zamiast biec ulicami, pobiegniemy trasą rowerową - tłumaczył gość Czwórki. Jak podkreślał, zasady bezpieczeństwa zostaną zachowane podczas całego wydarzenia. - Dotyczy to zarówno biegów, jak i biura zawodów. Strefa startowa jest bardzo szeroka, będziemy więc prosić zawodników o utrzymanie dystansu. Do tego odkażanie, maseczki - wymieniał Kacper Piech. 

Czytaj także:

Już 25 października zawodnicy spotkać się będą mogli na starcie Tour de Małopolska w Krościenku nad Dunajcem. - Cykl Tour de Małopolska to przede wszystkim biegi uliczne, płaskie, dlatego tym razem będziemy biec 10 km wzdłuż rzeki - opowiadał organizator. - Będzie też możliwość pobiegnięcia po dwóch trasach typowo górskich: jedna z nich będzie dla biegaczy mniej zaawansowanych, na dystansie 6 km, druga o długości półmaratonu. 

Czytaj także

W okolicach Krościenka łączą się trzy pasma górskie, tym razem trasa rozpocznie się w Beskidzie Sądeckim. - Krótszy dystans zawodnicy pobiegną przez Wzgórze Stajkowa. Dłuższy to trasa z Wieżą Koziarz, z pętelką w Krościenku nad samym Dunajcem. To będzie bardziej wymagający dystans, a przewyższenia będą spore - mówił Kacper Piech.

Czytaj także: 

Cykl zamkną dwa ostatnie biegi: wirtualna listopadowa Tarnowska dyszka, a także grudniowy Bieg Mikołajów, który stanowi tradycyjne zwieńczenie sezonu biegowego. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Kacper Piech (organizator Tou de Małopolska)

Data emisji: 25.09.2020

Godzina emisji: 09.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biegi i rajdy na orientację. Katarzyna Karpa: tu prędkość nie jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:59
Biegaczka Katarzyna Karpa opowiadała w Czwórce o tajnikach biegów i rajdów na orientację. - Biegi z reguły są krótkie, do 10 km. Znacznie dłuższe są rajdy na orientację. W obu przypadkach inaczej wyglądają mapy, z których się korzysta, inne jest też przygotowanie - mówiła gość Czwórki.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Czwórka w Lądku Zdroju!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 11:00
Zapraszamy na kolejne specjalne wydanie audycji "Rozbiegani". Tym razem Czwórka pojawi się w Lądku Zdroju, na starcie Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich. "Tu liczy się atmosfera"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 15:51
Zapraszamy na kolejne specjalne wydanie audycji "Rozbiegani". Tym razem Czwórka pojawiła się w Lądku Zdroju, na trasie Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. - To jedno z najbardziej wymagających biegowych wyzwań w Polsce - mówił Rafał Kot, który zwyciężył na dystansie 240 km. 
rozwiń zwiń