X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi Polacy chcą lepszego życia. "Wyjeżdżamy za granicę i nie chcemy wracać"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 08:00
Wyższe pensje i standard życia - dlatego co piąty Polak planuje wyjazd do pracy za granicę. Opuścić ojczyznę chcą zwłaszcza ludzie młodzi.
Audio
  • Dlaczego Polacy wyjeżdżają za granicę i jak sprawić, by chcieli wracać do kraju? Rozmowa w Czwórce (Czwórka/Się mówi)
Największe szanse na zatrudnienie za granicą mają ludzie z wykształceniem technicznym i znający płynnie język kraju, w którym ubiegają się o zatrudnienie
Największe szanse na zatrudnienie za granicą mają ludzie z wykształceniem technicznym i znający płynnie język kraju, w którym ubiegają się o zatrudnienieFoto: Glow Images/East News

- Dotychczas legalnie wyjechało ponad 2,2 mln osób. Tendencja jest jednak wzrostowa, a kierunki emigracji niezmienne: Wielka Brytania i Niemcy. Ostatnio szukamy pracy także w Norwegii - wylicza Andrzej Kubisiak Work Serwice i przyznaje, że z roku na rok coraz mniej pieniędzy przesyłamy do kraju. - To oznacza, że nie jedziemy za granicę tylko po to, by zarobić na życie w Polsce po powrocie, ale to tam chcemy osiąść i prowadzić stabilną egzystencję - tłumaczył ekspert.

W audycji sprawdziliśmy też, czy w praktyce możliwe jest, żeby mieszkać w Polsce, a pracować za granicą. Okazuje się, że międzynarodowa praca zdalna to trend, który wciąż się rozwija.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Justyna Ściglar (ekspertka Wentauer), Andrzej Kubisiak (ekspert Work Service)

Data emisji: 23.04.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy na emigracji. "Jeśli ktoś naprawdę chce, da sobie radę"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 08:00
Nie wszyscy Polacy, którzy opuścili kraj, by zarabiać zagranicą, pracują "na zmywakach". Wielu przekonuje, że wystarczy dobre wykształcenie i odrobina samozaparcia, by udało się spełnić marzenia o karierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjawisko reemigracji Polaków nasila się

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 16:00
Zamiast powrotów do ojczyzny i osiedlania się u nas na stałe, po okresie pracy za granicą Polacy coraz częściej decydują się na reemigrację. Wpływ na to mają zarówno czynniki ekonomiczne, jak i społeczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udany powrót do Polski z brytyjskiej emigracji

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 16:35
W poniedziałkowe popołudnie w audycji "Europejski Lunch" porozmawiamy z człowiekiem, który powrócił do Polski po latach emigracji i nie żałuje tej decyzji.
rozwiń zwiń