Narodowe Czytanie "Lalki" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 18:30
Powieść Prusa to kanon naszej literatury. Zanim cała Polska zacznie czytać "Lalkę", my sprawdzimy, jak ten tekst interpretują młodzi.
Początkowo powieść społeczno-obyczajowa Bolesława Prusa publikowana była w odcinkach w latach 18871889 w dzienniku Kurier Codzienny. W 1890 ukazała się w formie ksiązkowej
Początkowo powieść społeczno-obyczajowa Bolesława Prusa publikowana była w odcinkach w latach 1887–1889 w dzienniku "Kurier Codzienny". W 1890 ukazała się w formie ksiązkowejFoto: Pixabay/BibBornem/dom. publiczna

W piątek (4 września) o godz. 14.00 sprawdzimy, jakie sekrety kryje powieść Bolesława Prusa i wraz z zaproszonymi gośćmi odpowiemy na pytaniea dlaczego warto tę książkę przeczytać. Przedstawimy także "Lalkę" jako obraz ludzi, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia - o sobie i o swojej epoce.

Zobacz także: Narodowe Czytanie "Lalki" - seriws specjalny >>>

W sobotę (5 września) przez cały dzień w "Nowinach" będziemy relacjonować to, co w ramach Nardowego Czytania "Lalki" będzie dziać się w całej Polsce. Nasi reporterzy będą m. in. w Ogrodzie Saskim w Warszawie, gdzie powieść Prusa przeczytają m.in. Bartłomiej Topa, Eryk Lubos, Jan Peszek i Piotr Głowacki.

O oprawę muzyczną imprezy zadba siedmiu młodych kompozytorów reprezentujących różne światy muzyczne. Wśród nich znalazł się Bobby The Unicorn [WYWIAD].

***

Narodowe Czytanie "Lalki" w Czwórce w piątek (4 września) w audycji "Się mówi" i w sobotę (5 września) w "Nowinach".

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Copyfighter". Krakowiak o polskiej branży reklamowej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 15:00
Łukasz Krakowiak był copywriterem w agencji reklamowej. Swoje doświadczenia opisał książce. - "Copyfighter" ostatecznie zatrzasnął mi drzwi do tego świata - śmieje się autor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - trudne macierzyństwo i radość życia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:50
Agnieszka Szpila w swojej autobiografii pisze o toksycznym związku, samotnym wychowaniu niepełnosprawnych bliźniaczek i poszukiwaniu szczęścia mimo przeciwności losu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Millennium. Co nas nie zabije" – na tę książkę czekają miliony ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 13:00
Dawno żadna publikacja nie była owiana tak wielką tajemnicą, jak "Millennium. Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza.
rozwiń zwiń