X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co Kościół ma do zaoferowania młodym?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:10
Dyskoteki ewangelizacyjne, chrześcijański parkour, rockowe koncerty w kościołach, czy rapujący księża - czym parafie przyciągają młodych Polaków?
Audio
  • W jaki sposób Kościół stara się zainteresować młodych ludzi religią? (Się mówi/Czwórka)
Co Kościół ma do zaoferowania młodym?
Foto: Glow Images/East News

W Łodzi powstała katolicka grupa rockowa, a dla wierzących i jednocześnie lubiących fizyczne zmagania - szkoła parkour. We Wrocławiu młodzi ludzie mogą z kolei słuchać podczas mszy rapującego księdza, który - zanim wstąpił do seminarium - był osiedlowym "ziomalem". - Mamy mnóstwo inicjatyw. Od grup modlitewnych, po aktywności bardziej "zewnętrzne", jak chór duszpasterstwa - mówił o. Piotr Twardecki, jezuita z Lublina.

Konieczność otwierania się Kościoła na młodzież tłumaczył zaś w Czwórce ks. Karol Oparcik z warszawskiej parafii. - W ostatnim czasie zauważamy lekki spadek obecności uczniów w Kościele, ale związane jest to z faktem, że ci, którzy już się pojawiają, mają świadomość, po co to robią - mówił gość Piotra Firana. Dodał, że nic nie przekonuje tak drugiego człowieka do religii, jak nasze własne świadectwo życia. - Mogę pięknie opowiadać o Bogu, ale jeśli ludzie wyczują, że "ten w tej czarnej sukience" ściemnia, odejdą. Zostaną, jeśli zobaczą, że rzeczywiście żyję zgodnie z tym, co mówię - zmagam się ze swoimi słabościami, staram się każdego dnia nawracać - przekonywał ksiądz.

W programie sprawdzaliśmy, czego młodzi ludzie poszukują, przychodząc do kościoła i co daje im wiara. Opowiadaliśmy także o wielu innych kościelnych inicjatywach dla młodzieży, m.in. działającym w jednej z rzeszowskich parafii teatrze "Atmosfera", który skupia zarówno uczniów, jak i aktorów-amatorów.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: ks. Karol Oparcik (parafia Wniebowstąpienia Pańskiego Warszawie), o. Piotr Twardecki (Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), o. Rafał Wardowski (jezuita, student)

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 14.00

kd/fbi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co wiemy o narodzinach Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:17
- Grota Świetlista, w której urodził się Jezus ma ok. 48 m i nie zmieniła się przez lata. Jej teren jest podzielony i tylko część należy do katolików - mówi ks. Jerzy Banach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesi tłumnie odwiedzą Światowe Dni Młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 14:12
Światowe Dni Młodzieży to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań religijnych w Polsce w 2016 roku. Polacy, odwiedzający wówczas Kraków, korzystając z okazji, przedłużają sobie wakacje, by udać się na wycieczkę do Czech. A ilu Czechów odwiedzi nasz kraj?
rozwiń zwiń