Studia w Turcji. Życie w Ankarze z perspektywy studenta

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 15:09
- Na początku wszystko było tam inne niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Do wielu rzeczy musiałam się przyzwyczaić - wspominała swoje studia w tureckiej Ankarze Klaudia Ziemiańska.
Audio
  • Jak studiuje się w Turcji, o czym trzeba pamiętać i na co należy się przygotować przed wyjazdem? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Justyna Tylczyńska i Klaudia Ziemiańska w studiu Czwórki
Justyna Tylczyńska i Klaudia Ziemiańska w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Dlaczego wybrała właśnie Turcję? - Chciałam wyjechać do kraju, który ma zupełnie inną kulturę - wspominała w Czwórce stypendystka Erasmusa Plus. Tłumaczyła, jakie warunki trzeba spełnić, by dostać się na tureckie studia i wspominała swoje pierwsze wrażenia z pobytu w Ankarze. - To miasto dużo bardziej "zamknięte" niż Stambuł. Ciężko tam znaleźć kogoś mówiącego po angielsku, więc musiałam nauczyć się podstaw tureckiego - opowiadała w Czwórce.

W rozmowie z Justyną Tylczyńską wspominała także, do czego musiała przyzwyczajać się najdłużej i jak wygląda codzienne życie tureckich studentów. W programie zdradziliśmy także, czy podróże autostopem po Turcji to dobry pomysł i przedefiniowaliśmy pojęcie "15 minut", a Klaudia Ziemiańska opowiedziała m.in. o swojej wizycie w... tureckim Parlamencie.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Klaudia Ziemiańska (stypendystka programu Erasmus Plus, która pół roku spędziła w Turcji)

Data emisji: 24.05.2016

Godzina emisji: 19.00

kd

Czytaj także

Turcja - kraj, który odkrywa się wszystkimi zmysłami

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 11:30
Zapierające dech w piersiach widoki, unoszące się w powietrzy piękne zapachy, szumiące palmy i morze oraz pyszne jedzenie - smak wakacji w Turcji na długo zostaje w pamięci... i na podniebieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tanzania - jak ją zwiedzać "między wierszami"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 17:37
To jeden z najbardziej fascynujących krajów czarnej Afryki. Najlepiej odkrywać go samemu, omijając stałe turystyczne trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Stawski - etnograf z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 12:42
Szymon "Stafa" Stawski zaplanował, że w 8 lat w swym kamperze zwiedzi świat. Za sobą ma Bałkany i Turcję - czy tam udało mu się wirować z Derwiszami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław. Miasto, które nadaje się do... czytania

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 18:00
Jako Europejska Stolica Kultura i Światowa Stolica Książki Wrocław przygotował dla turystów wiele atrakcji. - W Muzeum Pana Tadeusza prezentujemy rękopis poematu Mickiewicza wykorzystując najnowsze technologie - mówi dr Marcin Hamkało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż przez Gruzję autostopem i off road

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 16:32
Wyjazd do Gruzji od dawna był marzeniem Piotra Michalskiego. Jego zasada to "chcieć, znaczy móc". Udowodnił, że można podróżować bez grubego portfela.
rozwiń zwiń