Wszystkich Świętych. Cmentarze jak jarmarki?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 15:38
Lizaki, cukrowa wata, hot-dogi, kebaby i kolorowe balony. To nie opis kolorowego jarmarku tylko polskich cmentarzy w Dzień Wszystkich Świętych.
Wszystkich Świętych. Cmentarze jak jarmarki?
Foto: Glow Images/East News

Kiedyś podczas dnia Wszystkich Świętych na cmentarzach królowały znicze i chryzantemy, a od czasu do czasu pańska skórka i obwarzanki. Teraz przy większości nekropolii rozpoczyna się festiwal kuchni świata połączony z handlem wielobranżowym. Na cmentarzach kupi można m.in. kanapki ze smalcem, cebulą, ogórkiem i pomidorem, a niektórych miejscach także kolorowe balony, watę cukrową, czy lizaki.

Czy tego dnia nekropolie rzeczywiście muszą zamieniać się w jeden wielki jarmark?

Na dyskusję zapraszamy do audycji "Tędy po trendy" w sobotni poranek, 1 listopada, od godz. 9.00 do 11.00.

(kd)

Czytaj także

20 lat przyjaźni "Przyjaciół". "To kultowy serial"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 18:00
Minęła 20. rocznica premiery legendarnego serialu "Przyjaciele", amerykańskiej produkcji, dzięki której międzynarodową karierę zrobili m.in. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eko moda - chwilowy trend czy stała tendencja?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 14:00
Brytyjska projektantka Suzanne Lee hoduje materiał z zielonej herbaty, drożdży, cukru i garstki bakterii, z których po kilku tygodniach tworzy się organiczna tkanina. Lee "szyje" z niego bluzki, kurtki, kimona, a w zasadzie rzeźbi je, kiedy materiał jest jeszcze mokry i plastyczny. - Projekt jest ciekawy, ale trudno mu wróżyć szansę na wielki sukces - powiedziała Anna Pięta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologiczny streetart zawładnie ulicami miast?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 10:00
- Ostatnio modny stał się mech, który streetartowcy wykorzystują jako "atrament" - przekonuje Konrad Jerin. - Wykorzystuje się go zamiast farb w sprayu do tworzenia graffiti.
rozwiń zwiń