Egipt. Odkrywamy tajemnice faraonów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 12:00
W porankowym cyklu podróżniczym tym razem wybierzemy się do miejsca, w którym powstała jedna z najstarszych cywilizacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Podczas audycji zapytamy archeologów o to, co jeszcze można wykopać w Egipcie. Nad czym pracują zespoły badaczy? Czy są znane jakieś skarby, których wciąż nie udało się odszukać?

Sprawdzimy też, czy podróż do Egiptu jest obecnie bezpieczna i na co trzeba uważać, wybierając się do tej części świata.

Wcześniej, bo już po 6.00, przyjrzymy się plebiscytowi na najmniej lubiane słowa organizowanemu przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Zwycięzcami zostały wyrazy konkubent i konkubina.

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy w poniedzałek (7.03) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzą Ula Kaczyńska i Mariusz Infulecki.

mg/bch

Czytaj także

Egipt. Gorące słońce alternatywą dla szarej, polskiej zimy

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 10:00
Podróż do Egiptu zimą to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którym w tym czasie brakuje ciepła. To zaledwie cztery godziny lotu od Warszawy, a temperatury przekraczają tam w lutym 20 st.C.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórkowy "Rajd po Polsce" dobiegł końca

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 18:00
Wspólnie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa przemierzaliśmy Polskę w poszukiwaniu najciekawszych pomników historii. W ostatnim dniu akcji odwiedziliśmy Gdynię, Toruń, Frombork i Biskupin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Sochacki o podróżach, które uczą historii

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 13:40
- Podróże to jest uniwersytet życia. Jak lubisz się uczyć, podróżujesz do samego końca - tłumaczy Andrzej Sochacki tuż przed kolejną wyprawą.
rozwiń zwiń