Zwyczajna mama - inna niż ta w mediach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 13:07
- W książce "Macierzyństwo bez Photoshopa" mówimy o tym, o czym się w mediach nie mówi - opowiada Małgosia Dawid-Mróz, współautorka publikacji. - Mówimy o matkach takich zwyczajnych, o macierzyństwie, które zmienia.
Audio
  • Małgosia Dawid-Mróz, mama, blogerka, współautorka książki "Macierzyństwo bez Photoshopa" opowiada o tej publikacji i roli mamy (Audycja nr 1/Czwórka)
Te matki, które mogłyby otrzymywać najniższe zasiłki, mogą liczyć na wyrównanie do wysokości tysiąca złotych
Te matki, które mogłyby otrzymywać najniższe zasiłki, mogą liczyć na wyrównanie do wysokości tysiąca złotychFoto: Glow Images/East News

Ta książka to czwarta odsłona projektu "Macierzyństwo bez lukru". Po raz kolejny podjęta zostaje próba obalenia mitu matki szczupłej i wypoczętej, która 3 dni po porodzie wskakuje w jeansy sprzed ciąży.

- O naszych doświadczeniach mówimy w kontrze do medialnego obrazu macierzyństwa - mówi Małgosia Dawid-Mróz. - Macierzyństwo zmienia każdą z nas i jest to absolutnie naturalne, zwykłe i trudno oczekiwać, żeby było inaczej.

Książka pokazuje różne obrazy matek, bo nie ma jednego, idealnego schematu postępowania. Rozprawia się z mitem idealnego kobiecego ciała, a także z kompleksami. "Macierzyństwo bez Photoshopa" niesie ze sobą także misję charytatywną.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Piotr Galus

Gość: Małgosia Dawid-Mróz (mama, blogerka, autorka jednego z opowiadań w książce "Macierzyństwo bez Photoshopa)

Data emisji: 26.05.2016

Godzina emisji: 8.10

pj/gs

Czytaj także

"Łebki od szpilki" - prawdziwa historia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 20:00
Agnieszka Szpila wprowadza czytelników w swój prywatny świat. Pisze o toksycznym związku i samotnym wychowaniu niepełnosprawnych córek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Czerwiński śpiewa Kings of Leon w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 13:07
Z jednej strony sportowiec, z drugiej wokalista, który potrafi wzruszyć do łez. Swoją wersją utworu "Use Somebody" Kings of Leon Marcin Czerwiński podbił serca fanek.
rozwiń zwiń