Mateusz Banasiuk: nigdy nie wychodziłem z teatru

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 09:52
- Film się zdarza, od czasu do czasu, mniejsze lub większe role - mówi aktor. - Ważne żeby teatr był cały czas, bo teatr nas utrzymuje w formie, powoduje, że jesteśmy w zawodzie.
Audio
  • Mateusz Banasiuk opowiada o swoim zawodzie i pasjach (Strefa Prywatna/Czwórka)
Co Mateuszowi Banasiukowi dodaje skrzydeł i z jakim wyzwaniem aktorskim chciałby się zmierzyć - rozmawiamy w Strefie Prywatnej
Co Mateuszowi Banasiukowi dodaje skrzydeł i z jakim wyzwaniem aktorskim chciałby się zmierzyć - rozmawiamy w "Strefie Prywatnej"Foto: Bartosz Bajerski

Mateusz Banasiuk Akademię Teatralną ukończył w 2011 roku, i mimo że życia zawodowego ma za sobą niewiele jego twarz często kojarzymy z rolami Radka, Kuby, Staszka - postaciami, w które wcielał się w znanych serialach i filmach.

W Czwórce przyznaje, że robi wiele rzeczy na raz. Gra w teatrze, serialu, często w filmach, pracuje jako aktor dubbingowy i gra na perkusji w zespole Lawa. Mimo tylu zajęć wciąż znajduje czas na oglądanie filmów, swoje ulubione poleca naszym słuchaczom. Zdradza też, jak nowe technologie służą aktorom, zwłaszcza w sytuacjach, których nasz gość szczerze nie znosi.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Mateusz Banasiuk

Data emisji: 03.05.2016

Godzina emisji: 20.00

pj/kul

Czytaj także

Efekt Orestesa na teatralnych deskach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 12:23
Grzegorz Grecas jako reżyser wskrzesił postać mitycznego Orestesa i zderzył jego historię z wydarzeniami odbywającymi się w XXI wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Little Poland. Jak wygląda życie na obczyźnie?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 16:40
Poza granicami RP żyje około 20 mln osób narodowości polskiej. Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą sprawdzamy, jak wygląda ich codzienność i dlaczego nie zdecydowali się wrócić do kraju.
rozwiń zwiń