Skuteczny i ludzki menedżer. Jak nim być?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 15:01
O sposobach dobrego i efektywnego zarządzania ludźmi porozmawiamy z Adamem Dębowskim, psychologiem biznesu i przedsiębiorcą.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/Unspash/domena publiczna

Czwórkowy gość jest także autorem książki "Proste, ale ważne w zarządzaniu! Jak skutecznie zarządzać ludźmi i zmianą". Według niego w biznesie są jedynie dwie stałe: opór ludzi przed zmianą i... sama zmiana. Stąd ogromne znaczenie mają kompetencje menedżera i lidera, który potrafi sobie z tym radzić. Czy każdy może się tego nauczyć? Czy da się tak kierować pracownikami, żeby osiągali lepsze rezultaty, nie zapominając o tym, że są ludźmi? Czy te same doświadczenia można wykorzystać w codziennych relacjach? Między innymi te kwestie poruszymy w audycji.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy we wtorek (3.01.) od godziny 20.05. Audycję poprowadzi Jakub Jamrozek.

jsz/kd


Czytaj także

Chlubne uzależnienie. Pracoholizm ceniony społecznie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 09:44
- Pracoholizm to jedyne uzależnienie, które jest cenione - mówi psycholożka Aleksandra Figura. - Często za nim idzie sukces, awans, podziw, ale też cierpienie uzależnionego - wyjaśnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń