X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chlubne uzależnienie. Pracoholizm ceniony społecznie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 09:44
- Pracoholizm to jedyne uzależnienie, które jest cenione - mówi psycholożka Aleksandra Figura. - Często za nim idzie sukces, awans, podziw, ale też cierpienie uzależnionego - wyjaśnia.
Audio
  • Psycholożka Aleksandra Figura opowiada o pracoholizmie, zdradza też kilka sposobów jak ułatwić sobie życie z pracoholikiem (Strefa Prywatna/Czwórka)
Pracoholizm jest plagą XXI wieku
Pracoholizm jest plagą XXI wiekuFoto: Glow Images/ East News

- Wymiar pracy sprzyjający pracoholizmowi to czas powyżej 40 godzin w tygodniu, to dotyczy bardzo wielu z nas - mówi gość Czwórki. - Okazuje się, że wszystko co przepracujemy, poza zwykły etat, sprzyja zagrożeniu pracoholizmowi - dodaje.

Aleksandra Figura, analizując postawy pracoholików, stwierdza, że Ci bardzo chętnie nazywają siebie pracusiami. Okazuje się też, że często mimo zaangażowania w pracę, nie czerpią z niej satysfakcji, ale praca potrafi regulować ich napięcie - bez niej odczuwają niepokój.

Pracoholizm wpływa na nasze emocje i relacje społeczne. W Czwórce podpowiadamy też, jak odmówić szefowi pracy w nadgodzinach, i zdradzamy sposoby jak ułatwić sobie życie, żyjąc z pracoholikiem.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Aleksandra Figura (psycholożka, psychoterapeutka z Centrum probalans)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 20.07

pj/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:04
- Dopiero za parę lat tak naprawdę przekonamy się o skutkach nadmiernego korzystania z nowych technologii - twierdzi Agnieszka Szafrańska-Romanów z warszawskiego Centrum Probalans.
rozwiń zwiń