Leszek Talko: żeby nadążyć za nastolatkiem, trzeba być sprinterem

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 11:20
- Na potrzeby najnowszej książki żyłem tam, gdzie nastolatek czuje się najlepiej: w sieci, w grach, w mediach społecznościowych. To był gigantyczny wysiłek, czułem się kompletnie wyczerpany - opowiada Leszek Talko, autor "Nastolatka dla początkujących".
Audio
  • Czy nastolatek mówi ludzkim głosem? Rozmowa z dziennikarzem i felietonistą Leszkiem Talko (Strefa Prywatna/Czwórka)
W najnowszej książce Leszek Talko tłumaczy, jak obsługiwać nastolatka
W najnowszej książce Leszek Talko tłumaczy, jak "obsługiwać" nastolatkaFoto: Czwórka

Leszek Talko Żeby zostać milionerem na YouTubie trzeba mieć bujne włosy, które należy obowiązkowo postawić oraz umieć z emocjami opowiadać o tym, jak szuka się fasolek

Po tym eksperymencie znany dziennikarz i felietonista nie ma wątpliwości, że dziś "strasznie trudno jest być nastolatkiem". - Trafiłem do świata, w którym jest 10 milionów programów telewizyjnych. Trzeba oglądać te ważne, zerkać na te mniej ważne i olewać pozostałe. Przyznaję się, że byłem bliski szaleństwa - podsumowuje Talko.

Gość Czwórki przyznaje też, że każdy rodzić powinien odważyć się przekroczyć granicę dzielącą jego świat ze światem nastolatka. - Mam wrażenie, że dorośli odpuścili ten temat, traktują go jak "terra incognita". Niesłusznie. Bo z całej masy niestrawnych youtuberów niewykluczone, że wyłowi jakąś perełkę - mówi.     

Leszek Talko tłumaczy też, co sprawia, że youtuberzy są tak bardzo popularni, zdradza o czym młodzież rozmawia na Facebooku i wyjaśnia, czy Hamlet robiłby sobie "selfie".

Leszek Talko Wirtualna rzeczywistość jest jak podwórko dla dzisiejszego nastolatka. Tu czekają na niego znajomi, tu ma swoje wyzwania

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Leszek Talko (dziennikarz, felietonista, autor książki "Nastolatek dla początkujących")

Data emisji: 4.07.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Generator Frajdy: zabawki już nie są dla mnie tabu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 11:31
- W mojej twórczości jest dużo fascynacji kiczem. Zajmuję się szeroko pojętym humorem - opisywał to, co dzieje się na jego kanale YT Bartek Sitek, czyli Generator Frajdy. - To ciekawe, jak dużo osób lubi oglądać faceta, który bawi się zabawkami na wizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szalona historia komputerów". Od kaset do smartwatchy

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 16:47
- Dziś mamy komputery w kieszeni, czyli smartfony, na rękach, czyli smartwatche. A ja chciałem przybliżyć początki komputeryzacji tym, którzy nie pamiętają Atari czy Spectrumów - opowiadał Marcin Kozioł, autor książki "Szalona historia komputerów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Awwwesomes. Odczarowują stereotypy kodowania

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 14:00
- Wbrew panującym opiniom społeczność programistów jest bardzo otwarta i chętnie dzieli się wiedzą - przekonują w Czwórce Agnieszka Naplocha i Marta Sztybor, założycielki The Awwwesomes, przed którymi języki HTML i CSS nie mają tajemnic.   
rozwiń zwiń