X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego nie bierzemy odpowiedzialności za własne decyzje?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 10:00
Odpowiedzialność to jeden z największych strachów ludzkości - wywołuje lęk przed podejmowaniem działań, dlatego tak chętnie zrzucamy ją na innych lub na zaistniałą sytuację.
Audio
  • Czym jest odpowiedzialność i dlaczego przed nią uciekamy? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Krzysztof Liegmann i Jakub Jamrozek uciekają przed odpowiedzialnością w studiu Czwórki?
Krzysztof Liegmann i Jakub Jamrozek "uciekają przed odpowiedzialnością" w studiu Czwórki?Foto: Czwórka
Krzysztof Liegmann Jakub Jamrozek Czwórka 1200x660.jpg
Radość z małych rzeczy. "101 sposobów na szczęście"

- Ludzie definiują odpowiedzialność jako zbiór zasad: jeśli powiedziałem A, to muszę powiedzieć B i od tego nie ma odwrotu. I jeśli czegoś nie zrealizuję, zostanę ukarany. To ich hamuje, bo nie chcą działać i ponosić konsekwencji tych działań - mówił ekspert. Z drugiej strony, jak podkreślał, mamy świadomość, że "w życiu możemy robić wszystko, ale nie wszystko zdążymy", dlatego robimy za dużo rzeczy jednocześnie. - Możemy wówczas być odpowiedzialni na jednej płaszczyźnie życia, np. w małżeństwie, ale zabraknie nam siły, by być odpowiedzialnym w pracy i odwrotnie. Warto skupiać się na kilku rzeczach, ale konsekwentnie je kończyć - mówił ekspert.

Krzysztof Liegmann Tysiące ludzi ma problemy np. finansowe w Polsce, ale oni szukają rozwiązań: idą do pracy, zakładają własne biznesy. To jest odpowiedzialność - nie uciekanie od problemu, ale próby znajdowania nowych możliwości

Tymczasem brak odpowiedzialności to także brak kontroli. Gdy zrzucamy winę na wszystko wokół, nie mamy żadnej siły sprawczej, aby cokolwiek zmienić. Dlaczego znamy błędną definicję odpowiedzialności i dlaczego wzięcie odpowiedzialności za swoje życie to pierwszy i najważniejszy krok do prawdziwego rozwoju osobistego? Oraz dlaczego, jeśli chcemy się uczyć na swoich błędach zdobywając coraz większe doświadczenie, musimy przede wszystkim zrozumieć, że wszystko zależy wyłącznie od nas? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Krzysztof Liegmann (trener i mówca motywacyjny, autor książek "Życie i 101 przyjaciół", "101 sposobów na szczęście")

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 20.05

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skuteczna motywacja. Jak dodać dziecku skrzydeł?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 10:10
- Badania naukowe pokazują, że motywacja zewnętrzna, czyli sterowanie za pomocą kija i marchweki, to droga donikąd. Doraźnie daje zastrzyk energii, ale nie zadziała na dłuższą metę - przekonuje psycholog Joanna Steinke-Kalembka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak efektywnie odpoczywać podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:07
Pracujemy bez wytchnienia, potem wyjeżdżamy na wymarzony urlop i… po powrocie nie czujemy się wypoczęci. Jak to zmienić? - Jeśli wpadniemy w pułapkę założeń, np., że koniecznie musimy odpocząć, na starcie skazujemy się na porażkę - mówiła w Czwórce life choach Iwona Kubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być szczęśliwym? "To prawda, że ważne są tylko chwile"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 10:37
- Na ogólne poczucie naszej szczęśliwości wcale nie wpływa stan konta, ale fakt, że za zarobione pieniądze kupujemy nie dobra, a doświadczenia, np. wycieczki czy bilety do teatru. Druga sytuacja to taka, w której obdarowujemy innych i widzimy ich szczęście - mówił Igor Rotberg, psycholog.
rozwiń zwiń