X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skuteczna motywacja. Jak dodać dziecku skrzydeł?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 10:10
- Badania naukowe pokazują, że motywacja zewnętrzna, czyli sterowanie za pomocą kija i marchweki, to droga donikąd. Doraźnie daje zastrzyk energii, ale nie zadziała na dłuższą metę - przekonuje psycholog Joanna Steinke-Kalembka.
Audio
  • Jak skutecznie motywować - siebie i innych? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Joanna Steinke-Kalembka stworzyła praktyczny poradnik wychowawczy, który pokazuje, jak tworzyć sprzyjające warunki do rozwoju motywacji wewnętrznej u dzieci i pewności siebie, tak by zachęcać, a nie nakłaniać do aktywności (zdj. ilustracyjne)
Joanna Steinke-Kalembka stworzyła praktyczny poradnik wychowawczy, który pokazuje, jak tworzyć sprzyjające warunki do rozwoju motywacji wewnętrznej u dzieci i pewności siebie, tak by zachęcać, a nie nakłaniać do aktywności (zdj. ilustracyjne) Foto: Shutterstock.com/Sunny studio

Joanna Steinke-Kalembka W psychologii mamy dwa rodzaje motywacji. Zewnętrzną, często sterowaną poprzez nagrody i kary oraz wewnętrzną, czyli energię płynącą z nas, na której lepiej jest się skupić

Autorka książki "Dodaj mi skrzydeł!" w Czwórce podpowiada jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną i tłumaczy, m.in. dlaczego złe wyniki w szkole nie zawsze mają związek z  lenistwem. - Zgłaszają się do mnie rodzice z dziećmi, które nie radzą sobie w szkole, bo są leniwe. Podczas terapii okazuje się, że mają one niezwykły potencjał, zapał i talent, tylko, że nikt nie potrafi tego zauważyć, właściwie ukierunkować - opowiada Steinke-Kalembka.   

Czy rzeczywiście można przekonać nastolatka do utrzymywania porządku w pokoju, nauczyć okazywania wdzięczności czy pogodzenia się z porażką? W jaki sposób mądrze chwalić i krytykować? Jak skutecznie komunikować swoje oczekiwania i wprowadzać zasady, które będą wspólnie przestrzegane? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Joanna Steinke-Kalembka Motywowanie to także czas, który przeznaczamy na regenerację, na odpoczynek. To bardzo ważna kwestia, pomijana w dzisiejszym świecie

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Joanna Steinke-Kalembka (psycholog, autorka książki "Dodaj mi skrzydeł!")

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorosłość i tęsknota. Jak opuścić rodzinny dom?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 11:30
– Wszystkie emocje, które są związane z rozłąką, czyli tęsknota, smutek, poczucie osamotnienia, można oswoić – mówiła psycholog i psychoterapeutka Anna Jędrzejuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak budować charakter dziecka? "Wychowaniem bliskości"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 10:40
- Ani stresowe, ani bezstresowe wychowanie nie zadziałało. Teraz jest nowa metoda, która polega na tym, by być blisko z dzieckiem i starać się zrozumieć jego emocje, ale też pamiętać o konsekwencji i dyscyplinie - wyjaśnia Sylwia Sitkowska z Przystani Psychologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terapia uzależnień. Tożsamość i relacja to słowa klucze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 11:00
- W profilaktyce uzależnień chodzi o to, żeby było coraz mniej powodów po sięganie po różne substancje i zachowania. Młodym ludziom trzeba zaoferować coś, co będzie bardziej atrakcyjne - mówił w Czwórce Robert Banasiewicz, pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzący Dom Terapeutyczny Rehab w Pustnikach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wychować samodzielne i pewne siebie dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 13:16
Co robić, by dziecko nie zrażało się przy pierwszych trudnościach i potrafiło współpracować z innymi? O tym porozmawiamy z psycholożką i psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz.
rozwiń zwiń