X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schematy zachowań. Emocje wpisane w nasze DNA

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 13:16
Często reagujemy w sposób, którego później żałujemy. Krytykujemy, narzekamy, ranimy i czujemy się zranieni. Brzmi znajomo? Czy tego chcemy, czy nie sposób wyrażania emocji mimowolnie przejęliśmy od naszych najbliższych.
Audio
  • Relacje rodzinne. Jak kształtują nasze zachowanie? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: skeeze/Pixabay

Czy można uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań? Jak przekonywała Maria Cyniak-Cieciura, psycholog, psychoterapeutka nie ma jednego rozwiązania odpowiedniego dla każdej osoby. - To, co generuje nasze negatywne emocje uzależnione jest od tego, jakie doświadczenia ukształtowały nasze myślenie o świecie. Dużą rolę w kształtowaniu naszych dorosłych postaw mają relacje, w cieniu których wychowaliśmy się w dzieciństwie - matki z ojcem, dziadków czy atmosfery w szkole - wyliczała i wyjaśniała dlaczego nieświadomie naśladujemy schematy zachowań naszych bliskich.

Na ile wpływ na nie miały nasze doświadczenia z dzieciństwa? W jaki sposób panować nad emocjami - w domu, w pracy, z rodzicem, dzieckiem, partnerem czy szefem? Na czym polega terapia schematów oraz terapia akceptacji i zaangażowania? O tym rozmawialiśmy z Marią Cyniak-Cieciurą, psychologiem, psychoterapeutką, przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPiB. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Maria Cyniak-Cieciura, psycholog, psychoterapeutka, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPiB.

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość z internetu? "To miejsce dobre, jak każde inne"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 10:40
- Potraktujmy internet jako miejsce, w którym jest mnóstwo ludzi poszukujących miłości. Można wejść, rozejrzeć się, pomóc swojemy szczęściu - przekonuje terapeutka i ekspertka w jednym z portali randkowych Joanna Godecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zorganizować finanse w związku?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 10:20
12,5, 12,5, 75 proc. - tak dzielimy domowy budżet. - Łączymy swoje pieniądze na wspólnym koncie, a później 25 proc. tej sumy dzielimy po równo na nasze wydatki, czyli przysłowiowe waciki, a pozostałe 75 roc. przeznaczamy na wspólne życie - radzi Dominika Nawrocka z organizacji "Kobieta i pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słowa jak katharsis". Dlaczego przeklinamy?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 12:38
- To naturalne. Badania pokazują, że przeklinanie to uwalnianie emocji. Jest nam ono więc potrzebne. Poprzez przekleństwa przełamujemy też społeczne tabu, np. dotyczące seksualności, czy rasizmu - tłumaczy psycholog dr Konrad Maj.
rozwiń zwiń