"Mimochodem o chodzeniu". Poznawaj wędrując

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:00
- Nie wyobrażam sobie życia, jakie przeżył mój imiennik Szymon Słupnik – mówił gość Czwórki Szymon Augustyniak. - Może przez to nie trafię do nieba, ale swoją wędrówkę po ziemi przeżyję idąc pewnym krokiem.
Audio
  • Szymon Augustyniak o książce "Mimowolnie o chodzeniu” (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

Nie jestem chodziarzem zawodowym. Nie udało mi się do tej pory obejść świata. Chodzenie stało się codziennym rytuałem, który z przyjemnością wypełniam Szymon Augustyniak

- Pisanie o szukaniu sensu w chodzeniu wydaje się nico abstrakcyjne - opowiadał gość Czwórki.

- Kiedy zaczynałem pisać tę książkę, zastanawiałem się, kogo poza mną może ona zainteresować. Zacząłem pisać o rzeczach, które sam chciałem zgłębić. Udało mi się zgormadzić dużą ilość informacji, którymi postanowiłem podzielić się w kilku rozdziałach tej książki - opowiadał.

Spacer to także forma podróżowania. Dzięki niemu przenoszę się w inny świat Szymon Augustyniak

Co mówi o nas nasz styl chodzenia? Jakie miejsce w kulturze zajmuje ludzka stopa? Dlaczego gość Czwórki nie słucha muzyki w trakcie marszu i czy zna najlepsze techniki chodzenia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorem książki "Mimochodem o chodzeniu" Szymonem Augstyniakiem.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Szymon Augustyniak (pisarz i dziennikarz, miłośnik pieszych wędrówek. W ciągu kilku ostatnich lat pokonał pieszo ponad 30 tys. km, autor książki "Mimochodem o chodzeniu").

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 20.07

ac

Czytaj także

Fobie, lęki, nerwice. Zaburzenia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 10:34
- Choroba i zaburzenie to nie to samo. Można mieć zdrowe serce, ale jeśli posiada pewne dysfunkcje, nie będzie pracowało jak należy. Z psychiką jest podobnie - mówił psychiatra i psychoterapeuta dr Edward Krzemiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żonglowanie. Sprawdź, jak może ci pomóc

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 13:00
Żonglowanie jest postrzegane jako czynność, która nie przynosi żadnych korzyści dla naszego ciała i umysłu. Tymczasem dowiedziono, że ma wpływ na wzmożoną pracę mózgu i na osiąganie lepszych wyników w nauce.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Jamrozek z Czwórki nagrodzony w konkursie o uzależnieniach XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:53
Dziennikarz radiowej Czwórki Jakub Jamrozek zajął III miejsce w konkursie dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku" zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Inspiratornia. 
rozwiń zwiń