X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mimochodem o chodzeniu". Poznawaj wędrując

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:00
- Nie wyobrażam sobie życia, jakie przeżył mój imiennik Szymon Słupnik – mówił gość Czwórki Szymon Augustyniak. - Może przez to nie trafię do nieba, ale swoją wędrówkę po ziemi przeżyję idąc pewnym krokiem.
Audio
  • Szymon Augustyniak o książce "Mimowolnie o chodzeniu” (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

Nie jestem chodziarzem zawodowym. Nie udało mi się do tej pory obejść świata. Chodzenie stało się codziennym rytuałem, który z przyjemnością wypełniam Szymon Augustyniak

- Pisanie o szukaniu sensu w chodzeniu wydaje się nico abstrakcyjne - opowiadał gość Czwórki.

- Kiedy zaczynałem pisać tę książkę, zastanawiałem się, kogo poza mną może ona zainteresować. Zacząłem pisać o rzeczach, które sam chciałem zgłębić. Udało mi się zgormadzić dużą ilość informacji, którymi postanowiłem podzielić się w kilku rozdziałach tej książki - opowiadał.

Spacer to także forma podróżowania. Dzięki niemu przenoszę się w inny świat Szymon Augustyniak

Co mówi o nas nasz styl chodzenia? Jakie miejsce w kulturze zajmuje ludzka stopa? Dlaczego gość Czwórki nie słucha muzyki w trakcie marszu i czy zna najlepsze techniki chodzenia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorem książki "Mimochodem o chodzeniu" Szymonem Augstyniakiem.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Szymon Augustyniak (pisarz i dziennikarz, miłośnik pieszych wędrówek. W ciągu kilku ostatnich lat pokonał pieszo ponad 30 tys. km, autor książki "Mimochodem o chodzeniu").

Data emisji: 27.11.2018

Godzina emisji: 20.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fobie, lęki, nerwice. Zaburzenia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 10:34
- Choroba i zaburzenie to nie to samo. Można mieć zdrowe serce, ale jeśli posiada pewne dysfunkcje, nie będzie pracowało jak należy. Z psychiką jest podobnie - mówił psychiatra i psychoterapeuta dr Edward Krzemiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żonglowanie. Sprawdź, jak może ci pomóc

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 13:00
Żonglowanie jest postrzegane jako czynność, która nie przynosi żadnych korzyści dla naszego ciała i umysłu. Tymczasem dowiedziono, że ma wpływ na wzmożoną pracę mózgu i na osiąganie lepszych wyników w nauce.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Jamrozek z Czwórki nagrodzony w konkursie o uzależnieniach XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:53
Dziennikarz radiowej Czwórki Jakub Jamrozek zajął III miejsce w konkursie dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku" zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Inspiratornia. 
rozwiń zwiń