Współuzależnieni. Kiedy nałóg dotyka bliskich

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 07:20
Współuzależnienie to zjawisko powszechne, a często pomijane w rozmowach o chorobie alkoholowej. Dotyczy zaś głównie małżonka lub partnera uzależnionego członka rodziny.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock

Jak wygląda życie w związku z osobą uzależnioną? Jakie mechanizmy prowadzą do współuzależnienia i czym ono de facto jest? W jaki sposób dochodzi do podporządkowania zachowań domowników alkoholikowi i jakie konsekwencje ponosi partner i dzieci? Gdzie szukać pomocy?

Na te pytania odpowie nasz gość - dr. Adam Kłodecki, psycholog kliniczny i terapeuta leczenia uzależnień, ekspert współfinansowanej ze środków m.st. Warszawy społeczno-edukacyjnej kampanii #MAMKONTROLĘ.

***

Na audycję "Strefa Prywatna" zapraszamy w poniedziałek (15.06) o godz. 20.05. - poprowadzi ją Weronika Puszkar.

kul 

 

Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie nastolatki piją od lat 90. Jak wyjść ze spirali nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:28
- Nie pilibyśmy alkoholu, gdyby nie była to substancja psychoaktywna, która ma wpływ na nasze emocje i samopoczucie. I wydaje nam się, że tego właśnie potrzebujemy - mówiła Jadwiga Fudała, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń