Jak znaleźć pracę w krajach UE i czy warto?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:10
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 12 lat. Jak nasi rodacy odnajdują się na rynkach pracy innych krajów członkowskich?
Audio
  • Jak znaleźć dobrą i ciekawą pracę w krajach Unii Europejskiej? (Dajesz radę/Czwórka)
Londyn to jedno z europejskich miast, do których migrują nasi rodacy. Co ich tam ciągnie?
Londyn to jedno z europejskich miast, do których migrują nasi rodacy. Co ich tam ciągnie?Foto: Glow Images/East News

Szukając pracy za granicą, można oczywiście pojechać do wybranego przez siebie kraju i poszukiwania rozpocząć na miejscu. Nierzadko z pomocą przychodzą nam znajomi, czasem zatrudnienia szukamy, będąc jeszcze w Polsce, przeglądając ogłoszenia w prasie i w internecie. - Pod względem zarobków to świetna sprawa. Pracując w fabryce czekoladek, zarabiałam 6,88 funta na godzinę - mówiła w rozmowie z Czwórką Paulina, która wróciła z pracy w Wielkiej Brytanii. - Poza tym, pracując przez kilka miesięcy w danym kraju, poznajemy dokładnie język, kulturę i powoli możemy zacząć się piąć po szczeblach kariery.

W programie rozmawialiśmy także o tym, o czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę, by trafić na uczciwego pracodawcę i nie dać się oszukać. O swoich doświadczeniach opowiadali słuchacze Czwórki, a praktycznych porad udzielała im Justyna Mosek, ekspertka dw. rekrutacji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Justyna Mosek (specjalistka ds. rekrutacji GoldenLine)

Data emisji: 9.05.2016

Godzina emisji: 12.00

kd/kul


Czytaj także

Studia w Szwecji. Sprawdź, jak się tam dostać!

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 09:00
Weronika Bryńska, studentka SGGW, praktyki zawodowe odbyła w jednej ze szwedzkich firm w Sztokholmie. Jak tego dokonała?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 18:03
- Liczy się samo wejście do pomieszczenia, kilka pierwszych gestów. W głowie naszego rozmówcy już wówczas tworzy się nasz wizerunek, on już wie, czy będzie nas lubił - mówi Charlotta Zielińska z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Architekt. "To bardzo wymagający zawód"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 13:25
- Żeby w ogóle dostać się na studia na ten kierunek, trzeba umieć rysować, posługiwać się ołówkiem, piórem, choć potem często zastępuje się je komputerem - mówił w Czwórce architekt Mikołaj Kołacz.
rozwiń zwiń