Resocjalizacja. Czy powinieneś ją studiować?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 13:17
- Pedagogika resocjalizacyjna jest najciekawsza ze wszystkich dyscyplin humanistycznych. Łączy w sobie nie tylko wiedzę z zakresu pedagogiki, ale też psychologii klinicznej, psychopatologii, kryminologii, prawa czy socjologii – mówi prof. Irena Pospiszyl z Akademii Pedagogiki Specjalnej.
Audio
  • Resocjalizacja - dlaczego warto ją studiować i kto powinien wykonywać ten zawód? (Dajesz radę/Czwórka)
Komu pomagać będziemy jako absolwenci studiów resocjalizacyjnych? O tym w Dajesz radę
Komu pomagać będziemy jako absolwenci studiów resocjalizacyjnych? O tym w "Dajesz radę"Foto: Glow Images/East News

Jak przekonywała ekspertka - resocjalizacja to praca wyjątkowa. Bardzo trudna, ale niezwykle ciekawa. - Zajmujemy się ludźmi z problemami przystosowawczymi, społecznymi. Ludźmi, którzy z różnych powodów nie przestrzegają prawa, norm czy reguł życia, ale także ludźmi, którzy mają skłonności do krzywdzenia samych siebie - mówiła prof. Pospiszyl.

Tłumaczyła, kto może wybrać studia na tym kierunku i mówiła o specjalizacjach, które takie studia oferują. Jakie przedmioty wejdą w zakres naszych obowiązków, jeśli zdecydujemy się na resocjalizację i gdzie - poza kojarzonymi z tym kierunkiem zakładami karnymi - znajdziemy pracę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z audycji "Dajesz radę".

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Materiał: Mateusz Kulik

Goście: prof. dr hab. Irena Pospiszyl (Agademia Pedagogiki Specjalnej)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 14.05

kd/jsz

Czytaj także

Dlaczego warto studiować towaroznawstwo?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:23
- Towaroznawca to ogniwo łączące producenta i konsumenta. Zajmujemy się produktem od jego powstania aż do utylizacji - mówił w Czwórce Bartłomiej Gładkiewicz, pierwszy absolwent Towaroznawstwa na Politechnice Łódzkiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martwe kierunki studiów. Czego nie studiować?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:48
Jak wynika z badań Instytutu Sokratesa do 2020 roku liczba żaków na polskich uczelniach może spaść nawet o 800 tys. w porównaniu z rokiem 2012. Przewiduje się również zamykanie poszczególnych kierunków studiów i uczelni, także tych państwowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Postaw na kreatywność i studiuj w Danii

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 12:09
W Danii działa osiem uniwersytetów, 14 wyższych szkół artystycznych, 11 koledży uniwersyteckich i 10 zawodowych szkół wyższych.
rozwiń zwiń