X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kominiarz - zapewnia bezpieczeństwo i... szczęście

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 17:13
Z okazji Dnia Kominiarza i Strażaka, których patronem jest Święty Florian, w Czwórce gościł wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy Mirosław Antos. - Zawód kominiarza jest niszowy i typowo rzemieślniczy. Rozwija się przede wszystkim w kręgach rodzinnych - mówił Beacie Kwiatkowskiej zaproszony gość. Czym zajmuje się kominiarz?
Audio
  • O zawodzie kominiarza opowiada Mirosław Antos, wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy (Dajesz radę/Czwórka)
Kominiarz Mirosław Antos i Beata Kwiatkowska w Czwórce
Kominiarz Mirosław Antos i Beata Kwiatkowska w CzwórceFoto: Czwórka

Mirosław AntosAby zostać kominiarzem, nie można mieć lęku wysokości. Trzeba przejść pakiet specjalistycznych badań. Często pracujemy na wysokości oraz w zmiennych warunkach pogodowych. Trzeba też lubić ludzi - w końcu wchodzimy do ich domów

- Przede wszystkim czyścimy przewody kominowe, spalinowe i wentylacyjne oraz zajmujemy się ich kontrolą. Oceniamy też, czy wentylacja budynku pomieszczenia jest prawidłowa oraz czy nie ma zagrożenia pożarowego i zatruciem tlenkiem węgla - wyjaśniał Mirosław Antos. Kominiarz to także pogromca smogu. - W kominach wybieramy sadzę i pył, aby nie były emitowane do atmosfery. To ma wpływ na ilość i wielkość smogu - przekonywał zaproszony ekspert.

Oprócz kominiarskich obowiązków Mirosław Antos opisywał też, jakie wykształcenie i predyspozycje należy mieć, aby kominiarzem zostać. A czy pracują w tym zawodzie kobiety? - Jest ich około 40 w całej Polsce i w niczym nie ustępują mężczyznom - podkreślał. A co należy zrobić, aby zobaczony na ulicy kominiarz przyniósł nam szczęście? I jak chronić się przed fałszywymi kominiarzami?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji z Czwórkowego studia, w której o swojej pracy w zawodzie kominiarza opowiadała też Andżelika Jakubowska.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Materiał przygotowała: Marta Hoppe

Gość: Mirosław Antos (wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Animator kultury. Docenia potencjał społeczności

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 16:00
- W pracy animatorów bardzo często chodzi o to, żeby wyzwolić w ludziach potrzebę uczestnictwa w kulturze - mówi w Czwórce Joanna Kubicka, animatorka kultury związana m.in. ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krytyk filmowy? "To nie tylko stawianie gwiazdek"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 18:00
- Nie trzeba kończyć studiów filmoznawczych, żeby zostać krytykiem. Trzeba je skończyć, jesli chce się być fimoznawcą - zapewnia krytyk i dziennikarz filmowy, Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Au pair. "To zajęcie, które pozwala odblokować się"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
- Kontakty ze studentami, rodziną, u której mieszkamy, czy nawet z dzieckiem, którym się opiekujemy, zwalniają w głowie językową blokadę. Sprawiają, że stajemy się niezależni i pewni siebie - przekonuje Gabriela Basek, dyrektor programu Cultural Care Au Pair.
rozwiń zwiń