Świeżo upieczeni studenci. Mają szansę na stypendia?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 15:06
Wyniki matur dopiero w końcówce czerwca, a my już dziś w Czwórce podpowiadamy Wam, gdzie i jakich środków mogą szukać studenci pierwszego roku szkół wyższych. - Nie we wszystkich przypadkach kryterium przyznawania stypendium jest wynik osiągnięty na maturze - mówiła w Czwórce Aleksandra Belina.
Audio
  • Kryteria przyznawania stypendiów różnego typu studentom m.in. 1. roku (Dajesz radę/Czwórka)
W Czwórce podpowiadaliśmy Wam, jak ubiegać się o stypendia na pierwszym roku studiów (zdjęcie ilustracyjne)
W Czwórce podpowiadaliśmy Wam, jak ubiegać się o stypendia na pierwszym roku studiów (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Elena Nichizhenova/Shutterstock.com

Jak przyznała ekspertka, maj to świetny czas, by zacząć poszukiwania. - Sezon stypendialny trwa do października, a ofert przybywa codziennie - mówiła w rozmowie z Katarzyną Kornet. Jak tłumaczyła, nierzadko bardziej niż wynik matury liczy się aktywność społeczna czy średnia ocen z całego liceum, a także pasje, które ma uczeń. - Jednak w przypadku rozpowszechnionych stypendiów naukowych bądź naukowo-socjalnych wyniki i oceny są ważne - wyjaśniała.

Aleksandra Belina opowiadała w Czwórce, o jakie środki można ubiegać się w specjalnych funduszach stypendialnych, a także, czym są stypendia pomostowe, dla kogo są przeznaczone i jak je uzyskać. Mówiła też, jak studenci mogą starać się o stypendia zagraniczne.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Aleksandra Belina (Mojestypendium.pl)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Czytaj także

In Between? Jak pogranicze wpływa na tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:20
- Projekt "In Between?" wyrósł z Ekspresu Wolności, którego uczestnicy odwiedzali miejsca związane z przemianami 1989 roku w Europie. Chodzi nam przede wszystkim o pogłębianie pamięci historycznej - tłumaczył w Czwórce Rafał Rogulski, dyrektor organizującej to przedsięwzięcie Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Piękno przyrody, zabytki i... nauka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:53
Słowenia - jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie, pełen pięknych widoków. Jej stolicą jest Ljubljana - miasto, w którym Ola Pawelec spędziła pół roku na studenckiej wymianie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia sztuki? "Nie dla powierzchownych!"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 15:50
Świat sztuki wymaga wiedzy i doświadczenia. - Trzeba dotykać przedmiotów, trzeba je oglądać i poznawać. Mijają lata, aż dojdziemy do wniosku, że coś jednak o tej branży wiemy - mówi rzeczoznawca i antykwariusz Dariusz Stoces.
rozwiń zwiń