X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Języki obce. Uczmy się ich w każdym wieku

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 18:00
W Europejskim Dniu Języków w Czwórce sprawdzamy różne metody uczenia się języków obcych oraz jakie płyną z tego korzyści. - Badania pokazują, że elementy dwujęzyczności pozwalają na rozwój kreatywnych ludzi, lepiej radzących sobie z problemami - przekonuje dr Grzegorz Śpiewak, wykładowca nowojorskiej uczelni New School.
Audio
  • Dr Grzegorz Śpiewak o skutecznej nauce języków obcych (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ESB Professional/Shutterstock.com

dr Grzegorz Śpiewak W efektywnej nauce języków obcych fundamentem jest przyjęcie postawy "yes we can"

- Są też badania, które pokazują, że nie tylko dzieci, ale także seniorzy bardzo dobrze uczą się języków obcych. Oni bardzo często mają autentyczną motywację i pasję do uczenia się. Czasem powodem jest sytuacja w rodzinie, żeby porozumieć się z zięciem lub wnukiem - mówi dr Grzegorz Śpiewak. A czy do uczenia się języków obcych potrzebne są specjalne predyspozycje?

- To jest trudne pytanie. Jeśli powiem, że niektórzy je mają, to cała reszta nie będzie chciała się uczyć. Ja uważam, że człowiek zdeterminowany jest w stanie bardzo wiele osiągnąć - podkreśla dr Grzegorz Śpiewak. W rozmowie z Justyną Majchrzak metodysta tłumaczy też, dlaczego dziś znajomość angielskiego jest standardem, co może nam dać znajomość języka chińskiego oraz dlaczego jego zdaniem "deklarowany perfekcjonizm" przeszkadza w przyswajaniu języków obcych. 

Sprawdź też:
literki angielski 1200x660.jpg
Nauka języków obcych. Liczy się motywacja

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której Weronika Puszkar sprawdza też, jak szybko i skutecznie zapamiętywać nowe słówka.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: dr Grzegorz Śpiewak (wykładowca w nowojorskiej uczelni New School, autor materiałów dydaktycznych i akademickich, członek komitetu honorowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland)

Data emisji: 26.09.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Język na urlopie. Dogadać się jak Polak z Włochem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 15:30
– W przeciwieństwie do Włochów Polacy mówią przynajmniej trochę w jakimś innym języku. A u nas to masakra – mówił Chris Terzoni, Włoch, który nauczył się nie tylko polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka języków obcych. Liczy się motywacja

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 13:34
- Dwujęzyczność polega na tym, że jesteśmy w stanie przechodzić bez skrępowania z jednego języka na drugi - wyjaśnia w "Stacji Nauka" Magdalena Bedyńska, dyrektorka powstającej właśnie dwujęzycznej szkoły PWN.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Języki obce. Zawsze warto ich się uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:54
- Żyjemy we wspaniałych czasach. Wystarczy parę minut dziennie, aby poprawić znajmość danego jezyka. Nigdy nie jest za późno na jego naukę - mówiła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem dr Joanna Kic-Drgas z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  
rozwiń zwiń