Chłopaki w podróży: poznawanie ludzi to nasz sport ekstremalny

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 11:30
Przejechali 10 tysięcy kilometrów. Odwiedzili 7 krain, przedzierając się przez trzy strefy czasowe, nagrali 50 godzin materiałów na swojego vloga. 
Audio
  • "Chłopaki w podróży": Robert Romaniuk, Krzysztof Wróbel, Oskar Zielinski, Łukasz Sobolewski w Czwórce (Dajesz radę/Czwórka)
Chłopaki w podróży w Czwórce
Chłopaki w podróży w CzwórceFoto: Czwórka/Justyna Tylczyńska

Stoi za tym paczka przyjaciół, dla których podróż to jedna wielka zabawa i przygoda. O podróżach i nagrodzie Travelerów w kategorii "Blog Roku" mówili w studiu Czwórki.

- Mieliśmy cztery wspólne wyjazdy. Każdy z nich trwał od 25 do 30 dni. Łącznie to ponad 100 dni w podróży dookoła świata - mówili. - Na pierwszy wspólny wyjazd wybraliśmy się do Afryki. Nagraliśmy tam bardzo dużo materiału. W trakcie następnego postanowiliśmy, że nagramy vloga z podróży i sprawdzimy, co z tego będzie. Najtrudniejsze było zapomnienie o tym, że towarzyszy nam kamera - wspominali. 

Harmonogram ustalają przed wyjazdem. Szacują, ile kilometrów są w stanie pokonać w trakcie kilkunastodniowej podróży. Przyznają, że nie zawsze udaje im się zrealizować plan od początku do końca, bo na trasie, spotykają świetnych ludzi, z którymi lubią spędzać czas. - Naszym sportem ekstremalnym jest sposób, w jaki poznajemy ludzi. Te przypadkowe spotkania wymagają otwartości, szczerości, szacunku i pokonania bariery strachu przez obcymi. Ludzie to czują i odpłacają tym samym - mówili. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Chłopaki w podróży (@chlopakivlog)

Jak dzielą się zadaniami przy tworzeniu vloga? Gdzie podział się "Niebieski" - van, którym przemieszczali się w trasie? Jak przygotowują się do swoich prodróży? Które kraje były najbardziej zaskakujące? Jak wspominają wspinaczkę na radar "Duga", gdzie spali pod własnoręcznie wykonanym namiotem i próbowali zupy z raków? Jakie są ich najbliższe podróżnicze plany? Więcej o tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Goście: Robert Romaniuk, Krzysztof Wróbel, Oskar Zielinski, Łukasz Sobolewski 

Data emisji: 12.06.2019

Godzina emisji: 14.08

ac

Czytaj także

Studia w Singapurze. Zabawa, podróże i... trochę nauki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 14:55
Uczelnie w Singapurze plasują się w czołówce najlepszych na świecie. Nie brakuje więc Polaków, chcących spędzić tam część swojej akademickiej kariery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Singapurze. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 16:07
- Nie było łatwo się tam dostać. Warunkiem zdobycia miejsca w Singapurze były dobre wyniki w nauce i wysoki poziom języka angielskiego, udokumentowany odpowiednimi certyfikatami – opowiadał Mateusz Małkowski, który powrócił z wymiany studenckiej w Singapurze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w kraju tulipanów i wiatraków. "To profesjonalizm i wysoki poziom"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 15:00
Haga to siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, ale także nadmorski kurort oraz kolebka studentów. W ramach programu Erasmus+ postanowił wyjechać tam Karol Chmielewski, student Business and Service Marketing. O tym, jak studiuje się po holendersku, opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Kluż-Napoka. Jak się dostać na studia na Babes Bolyai?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Kluż-Napoka to ośrodek akademicki w Rumunii. Miasto było kiedyś w granicach terytorium Polski, a sam uniwersytet Babes Bolyai, gdzie studiował gość Czwórki Paweł Bonisławski, został założony przez Stefana Batorego. 
rozwiń zwiń