Warzywo, czy tabletka? Gdzie znajdziemy źródło witaminy C?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 20:49
Coraz częściej zamiast u specjalisty, po wiedzę medyczną sięgamy do internetu, który jest kopalnią fake newsów, półprawdy i informacji alt-medowych. Ta grupa nieustannie się powiększa. Badania wskazują, że sięga po nie niemal 90% Polaków.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Voyagerix/shutterstock.com/cc

Lekarz Łukasz Durajski w książce "Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną" postanowił raz na zawsze rozprawić się z medycznymi mitami. Skąd się biorą, dlaczego mamy do nich zaufanie i do czego może prowadzić korzystanie z wiedzy dostępnej w internecie?

- Marketing szeptany jest najlepszą drogą przekazywania informacji. Robimy to każdego dnia przekazując sobie różnego rodzaju informacje. Niestety, bardzo często działa to jak głuchy telefon - mówił lekarz. - Czasem informacja jest na tyle zniekształcona, że nie mamy pewności skąd w ogóle się wzięła. Korzystanie z modnych diet może być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza, jeśli nie robimy tego pod okiem specjalisty - dodawał i wyjaśniał skąd biorą się mity dotyczące naszego zdrowia i diety. 

Czy kawa rzeczywiście szkodzi naszemu zdrowiu, a zielona herbata jest źródłem zdrowia? Czy warto stosować suplementy diety? W jakim warzywie znajdziemy najwięcej witaminy C? Komu szkodzi gluten i czy zakwaszenie organizmu to mit? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Łukasz Durajski w książce "Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną", autor bloga "Doktorek radzi"

Data emisji: 3.09.2019

Godzina emisji: 14.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawa pacjenta. Jak walczyć o swoje?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 15:25
Gośćmi audycji byli Albert Pielak i Karol Brunejko z Akademickiej Poradni Prawnej. Tym razem eksperci odpowiadali na pytania słuchaczy dotyczące ich praw w starciu z systemem opieki zdrowotnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychodermatologia. Kłopoty z cerą, a stres i smutek

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 15:35
Łuszczyca, trądzik, alergie, czy atopowe zapalenie skóry mogą mieć podłoże emocjonalne. Co psycholog jest w stanie wyczytać z naszej skóry i jak może nam pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zatrzymać lekarzy na polskich oddziałach?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 19:47
Prawie codziennie w Polsce zamykany jest szpitalny oddział. Szacuje się, że w Polsce brakuje około 30 tysięcy lekarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarz z internetu. Wyleczy nasze dolegliwości?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 21:33
Internet stał się najpopularnijeszym źródłem wiedzy medycznej. I - w przeciwieństwie do lekarzy specjalistów – odpowiedzi na nasze bolączki dostępne są od jednego kliknięcia.
rozwiń zwiń