Szkolenie psów. Na czym polega i od czego zacząć?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 15:38
Jeśli pies nie wraca na zawołanie, ciągnie na smyczy, niszczy mieszkanie, a jako rozrywkę traktuje polowanie na sąsiada - warto pomyśleć o szkoleniu.
Audio
  • O szkoleniach dla psów opowiadają Agata Bagdach i Magdalena Łęczycka (Dajesz radę/Czwórka)
Kiedy najlepiej zacząć szkolić swojego czworonoga i jak to zrobić? O tym w Dajesz radę.
Kiedy najlepiej zacząć szkolić swojego czworonoga i jak to zrobić? O tym w "Dajesz radę".Foto: Pixabay.com/Public Domain

Szkolenie zwierząt najlepiej zaczynać jak najwcześniej. Jeżeli pies jest starszy, można iść na szkolenie dla dorosłych czworonogów, gdzie metodami pozytywnymi uczymy się podstaw dobrego wychowania. - Istnieją psie przedszkola, w których można rozpocząć wspólną naukę ze swoim pupilem. W takich placówkach uczy się pies, ale także uczą się ich właściciele - mówiła Magdalena Łęczycka, a jak tłumaczyła Agata Bagdach, szkolenie to nie tylko "tresura". - Psy, podobnie jak dzieci, powinny wiedzieć, gdzie są granice i czego się od nich wymaga, by mogły z nami funkcjonować po partnersku - tłumaczyła ekspertka.

Na czym polegają i jak przebiegają m.in. ćwiczenia typu "agility", a jak przeprowadza się szkolenia metodą "Do As I Do"? Jak radzić sobie, gdy psy notorycznie uciekają od swoich właścicieli, oraz dlaczego szkolenie psów to długi proces? O tym także opowiadały ekspertki Czwórki w audycji "Dajesz radę".

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Goście: Agata Bagdach (Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom), Magdalena Łęczycka (trenerka ze szkoły Animag)

Przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 20.09.2016

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Czytaj także

Psia "szczepionka" na "wycieczki krajoznawcze"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 14:00
Dlaczego warto chipować psy i jak dokładnie działa elektroniczne znakowanie zwierząt? O tym mówiliśmy w "Nawiedzonych".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kundel - powstanie nowa rasa psów?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 13:56
Kundelki to psy, których geny wcale nie są mieszaniną genów psów różnych ras. To już zupełnie oddzielna pula genetyczna. Okazuje się także, że to właśnie one zapoczątkowały wiele ras znanych nam dziś.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Canisterapia, kynoterapia - bo psy to świetni terapeuci!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 14:13
Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Kocha bezwarunkowo, nie dostrzega naszych wad. Okazuje się, ze może nas także… wyleczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dopasowani kompani". Jak dopasować psa do właściciela?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:59
Masz dużo energii, a stres zabijasz bieganiem? A może wolisz odreagować z pilotem w dłoni? Sprawdź, czy w twojej rodzinie lepiej odnajdzie się żwawy gończy polski, czy może maleńki, ale pracowity york.
rozwiń zwiń